Przed upadkiem. Wspomina mer Petersburga

Anatolij Sobczak
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Przed upadkiem. Wspomina mer Petersburga
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Anatolij Sobczak, prawnik-akademik, obecny mer Petersburga, jest współautorem alternatywnego projektu przygotowywanej konstytucji rosyjskiej, krytykiem niektórych założeń aktualnej jelcynowskiej reformy gospodarczej. W prognozach politologicznych nie wyklucza się możliwości piastowania przez niego najwyższych stanowisk w Rosyjskiej Federacji.
Skupiony na pracy naukowej nie wiedział, jakimi problemami dnia codziennego żyją jego krajanie. Politykiem stał się w momencie kandydowania na deputowanego ludowego ZSRR. Brał udział w zjazdach deputowanych ludowych, był świadkiem ataków na Jelcyna i Sacharowa, przeciwdziałał u boku Jelcyna przejęciu władzy przez zamachowców w sierpniu 1991 r.
Książka jest pasjonującym zapisem zdarzeń i refleksji nad tym wszystkim, co działo się przez ostatnie lata w wielkim imperium przed jego upadkiem. Wprowadza nas w atmosferę walki między nomenklaturą a rodzącą się demokracją parlamentarną. Zawiera wiele mało znanych faktów z odległej i bliskiej historii ZSRR i Rosji, a przedmowa i ostatni rozdział zostały specjalnie napisane do polskiego wydania.
Tytuł oryginalny: Хождение во власть. Рассказ о рождении парламента
Data wydania: 1992
ISBN: 83-01-10961-0, 8301109610
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 261
dodana przez: tsantsara

Autor

Anatolij Sobczak Anatolij Sobczak
Urodzony 10 sierpnia 1937 roku w Federacji Rosyjskiej (Czyta)
Rosyjski prawnik, profesor prawa leningradzkiego uniwersytetu, i polityk, deputowany do Rady Najwyższej ZSRR i działacz ruchów demokratycznych w Rosji, jedyny mer Petersburga (po nim byli już gubernatorzy).

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O jakim upadku pisze autor: ZSRR, Gorbaczowa, czy demokracji w Rosji?

1.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Od czasu, kiedy napisałem tę książkę, minął ponad rok. Książki na temat polityki potrafią się dezaktualizować tak szybko, jak podręczniki do informatyki. Na szczęście nie tracą swej przydatności i wartości historycznej. Sobczak pisał ją "na gorąco" - w trakcie swej kadencji jako deputowanego do Rady Najwyższej, w trudnym czasie burzliwych przemia... {} Recenzja książki Przed upadkiem. Wspomina mer Petersburga

@tsantsara@tsantsara {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@tsantsara
2020-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane O Rosji Publicystyka, pisma polityczne W mojej biblioteczce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przed upadkiem. Wspomina mer Petersburga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe