Przemiany demograficzno-etniczne na obszarze Jugosławii w XX wieku

Piotr Eberhardt
Przemiany demograficzno-etniczne na obszarze Jugosławii w XX wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zaledwie kilka lat temu na terytorium Jugosławii miał miejsce krwawy konflikt zbrojny. Walczyli ze sobą mieszkańcy tej pięknej ziemi: Chorwaci, Muzułmanie, Serbowie, Albańczycy. Wojna domowa objęła między innymi Bośnię i Hercegowinę, Slawonię i Kosowo. Bratobójcze zmagania pochłonęły dziesiątki tysięcy ofiar. Autor publikacji stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało, i ukazać dramatyczne konsekwencje, jakie wojna przyniosła obywatelom Jugosławii. Książka jest obszernym kompendium wiedzy demograficznej i etnicznej dla geografów, historyków i politologów interesujących się przeszłością, teraźniejszością i przyszłością narodów jugosłowiańskich.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-227-2424-8, 9788322724248
Wydawnictwo: UMCS
Stron: 17

Autor

Piotr Eberhardt Piotr Eberhardt
Urodzony 27 grudnia 1935 roku w Polsce (Warszawa)
Profesor w Instytucie Geografii i P.Z. Polskiej Akademii Nauk. Zajmuję się geografią polityczną, geografią historyczną oraz geopolityką. Autor między innymi takich książek z tego zakresu jak: Polska granica wschodnia 1939–1945, Polska i jej granice....

Pozostałe książki:

Polska i jej granice : z historii polskiej geografii politycznej Geografia ludności Rosji Migracje polityczne na ziemiach polskich (1939-1950) Polska ludność kresowa.
Wszystkie książki Piotr Eberhardt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przemiany demograficzno-etniczne na obszarze Jugosławii w XX wieku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przemiany demograficzno-etniczne na obszarze Jugosławii w XX wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe