Przeszłość jest prologiem

Jacek Bartosiak
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Przeszłość jest prologiem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy w razie konfliktu Polska będzie celem dla Rosji? Czy możliwe jest odwrócenie sojuszy między USA, Polską i Rosją? Czy Chińczycy zakwestionują ład światowy? Na czym polega chińska strategia wobec USA? Dlaczego na naszych oczach rozpada się stary ład światowy i jak wykuwa się nowy porządek świata? Czy Amerykanie mają problem z Niemcami? Czy napięcie na Półwyspie Koreańskim rzutuje na sytuację w Europie Środkowej? Jaka była idea Piłsudskiego? Na co choruje Rosja? Dr Jacek Bartosiak. Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego w Warszawie, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie. Zajmuje się strategiami i planowaniem nowoczesnego pola walki. Doktorat uzyskał z geostrategii Zachodniego Pacyfiku i Eurazji. Współpracuje w wieloma instytucjami w Polsce i za granicą, zajmującymi się bezpieczeństwem. Autor ksiażek: "Pacyfik i Eurazja. O wojnie" oraz "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju". Od września 2018 roku do lutego 2019 roku prezes spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.  
Data wydania: 2019-05-29
ISBN: 978-83-66177-43-7, 9788366177437
Wydawnictwo: Zona Zero
Stron: 608
dodana przez: Mirko

Autor

Jacek Bartosiak Jacek Bartosiak
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Jacek Bartosiak – polski prawnik, adwokat, ekspert do spraw geopolityki i strategii doktor nauk, były prezes spółki celowej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Pozostałe książki:

Pacyfik i Eurazja. O wojnie Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju Nadchodzi III wojna światowa Armia Nowego Wzoru. Styczeń 2022 Atak na Ukrainę!
Wszystkie książki Jacek Bartosiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Doskonała!

30.07.2019

Dzisiejszy świat stoi na progu wielkich transformacji geopolitycznych. W skali zbyt dużej by oko przeciętnego zjadacza chleba mogło to zauważyć toczy się wojna o wpływy, która w bardzo niedalekiej przyszłości może przynieść fundamentalne zmiany w globalnym ładzie gospodarczym i politycznym. Nie muszą to być zmiany dla nas korzystne a dotyczyć będą... Recenzja książki Przeszłość jest prologiem

@artfinity@artfinity × 2

Moja opinia o książce

Opinie

KR
2022-02-03
7 /10
Przeczytane
@artfinity
2019-07-30
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Przeszłość jest prologiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl