Przewodnik kulinarny Pascala. Polska

Mirek Drewniak
Przewodnik kulinarny Pascala. Polska
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kuchnia polska jest różnorodna, gdyż obecne są w niej elementy tradycji kulinarnych narodów żyjących przez wieki obok siebie: Żydów, Ukraińców, Białorusinów i Litwinów. Mazowsze - kraina mazurków Chopina, monotonnych, nizinnych krajobrazów, na które składają się piaszczyste drogi, bezkresne pola i łąki z makami i chabrami, rosochate wierzby na miedzach - urosło do ranki symbolu narodowego. Najpiękniej jest tu od wiosny do jesieni, gdy wierzby mają liście, a w Żelazowej Woli odbywają się koncerty chopinowskie. W ten sielski pejzaż, poza mazowiecką prowincją z cudowną przyrodą puszczy, gdzie zachowały się urocze dworki, wspaniałe parki i drewniane kościółki, przetrwał folklor i sztuka ludowa, wpisuje się także Warszawa - aglomeracja żyjąca na wysokich obrotach, do dziś przypominająca ogromny patchwork, na którym kawałki kolorowego materiału w ciekawy deseń pozszywane są ze zgrzebnym, burym suknem.
ISBN: 978-83-7304-726-6, 9788373047266
Wydawnictwo: Pascal

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Przewodnik kulinarny Pascala. Polska aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przewodnik kulinarny Pascala. Polska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl