Przy sterach i pod żaglami. Poczet ludzi morza 1914-2014

Henryk Mąka
Książka Przy sterach i pod żaglami. Poczet ludzi morza 1914-2014
Książka Przy sterach i pod żaglami. Poczet ludzi morza 1914-2014
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera ponad 40 opowieści biograficznych najbardziej zasłużonych ludzi morza na przestrzeni ostatnich stu lat. Otwierają tę publikację sylwetki osób, które od początku niepodległości czynnie zaangażowały się w działalność na rzecz polskiego morza: kontradmirała Porębskiego, generała Zaruskiego, kapitana Ziółkowskiego i innych. W dalszej części publikacji znalazły się osoby różnych zawodów i specjalności, które wniosły znaczący wkład w rozwój gospodarki morskiej po II wojnie światowej. Kapitanowie Maciejewicz i Poinc, organizatorzy dalekomorskiego rybołówstwa Nebel i Gorządek, ministrowie Darski i Szopa, twórcy przemysłu okrętowego Doerffer, Jendza i Soyka, malarze maryniści Leszczyński i Moskwa, żeglarz samotnik Teliga, marynarz bohater Borowy, sławny kadłubowiec Zawrzykraj, konstruktor statków Piskorz-Nałęcki i żaglowców Zygmunt Choreń. Autentyzm opisywanych zdarzeń, żywy język narracji powodują, że książka o tak bogatej tematyce znajdzie szczególne zainteresowanie nie tylko wśród marynistów. Każdą opowieść uzupełnia fotografia bohatera biografii oraz zdjęcia związane z czasem i miejscem jego działalności. Henryk Mąka to znany marynista, podróżnik, publicysta. Dotychczas wydano ponad 40 jego książek.
ISBN: 978-83-11-13027-2, 9788311130272
Wydawnictwo: Bellona

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Przy sterach i pod żaglami. Poczet ludzi morza 1914-2014 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Przy sterach i pod żaglami. Poczet ludzi morza 1914-2014”- Henryk Mąka

Książka Saga rodów morskich
Saga rodów morskich Henryk Mąka
{}6/10
Książka Anegdoty z mesy
Anegdoty z mesy Henryk Mąka
Książka Admirałowie polskiej floty Od księcia Racibora do admirałów PRL
Admirałowie polskiej floty ... Henryk Mąka
Henryk Mąka - znany publicysta morski i pisarz marynista w k...
Książka Zagadka Truso i Winety
Zagadka Truso i Winety Henryk Mąka

Cytaty z książki

O nie! Książka Przy sterach i pod żaglami. Poczet ludzi morza 1914-2014. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe