Przy stole z Hitlerem

Rosella Postorino
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Przy stole z Hitlerem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

 Międzynarodowy bestseller oparty na prawdziwej historii z czasów II wojny światowej.
 
 Rodzice dwudziestosześcioletniej Rosy Sauer odeszli, a jej mąż Gregor walczy na wojnie. Zubożała i samotna podejmuje decyzję opuszczenia rozdartego wojną Berlina, by zamieszkać z teściami na wsi. Wydaje jej się, że znajdzie tam schronienie. Pewnego ranka do drzwi pukają esesmani, aby oznajmić jej, że została powołana do bycia testerką Hitlera: trzy razy dziennie ona i dziewięć innych kobiet udają się do tajnej siedziby Hitlera w Wilczym Szańcu, aby próbować jego potraw, zanim on to zrobi.
 
 Zmuszone do jedzenia tego, co mogłoby je zabić, degustatorki zaczynają dzielić się na dwie grupy: fanatyczki lojalne Hitlerowi oraz kobiety takie jak Rosa, upierające się, że nie są nazistkami, pomimo że każdego dnia ryzykują własne życie dla Hitlera. W pewnym momencie wszyscy zaczynają się zastanawiać, czy stoją po złej stronie historii.
 
 Przy stole z Hitlerem budzi prowokacyjne pytania o współudział w zbrodniach, poczucie winy i przetrwanie. 
 

Data wydania: 2019-10-02
ISBN: 978-83-280-7138-4, 9788328071384
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 384
dodana przez: monica
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niesmaczna książka

WYBÓR REDAKCJI
23.07.2020

Postać Adolfa Hitlera od lat fascynuje pisarzy. Jednak mam wrażenie, że jeszcze ciekawsze jest życie bliskich współpracowników dyktatora. Do takich osób z pewnością należała Margot Wolk. Jej życiorys stał się inspiracją do napisania książki Przy stole z Hitlerem. Międzynarodowy bestseller oparty na faktach. Zawsze sceptycznie podchodzę do takich ... Recenzja książki Przy stole z Hitlerem

Przy stole z Hitlerem.

14.12.2019

Postać Hitlera wzbudza mnóstwo emocji od swego rodzaju podziwu nawet współcześnie, bo przecież wciąż zdarzają się naśladowcy, po pogardę. Ale sposoby na uchronienie swojego osoby przed wrogami stosował wszelakie. Nie inaczej było w przypadku powołania dziesięciu kobiet na testerki jedzenia i sprowadzenia ich do tajnej siedziby w Wilczym Szańcu. Z... Recenzja książki Przy stole z Hitlerem

@agulkag@agulkag × 2

Przekonaj się sam

5.10.2019

Słynny bestseller Roselli Postorino „Przy stole z Hitlerem” doczekał się swojej premiery już u nas. Od 2 października, każdy z was może poznać szczegóły II wojny światowej, z perspektywy testerki jedzenia samego Fuhrera. Chodź wydawać mogłoby się iż Hitler, był jedynie uwielbiany i czczony przez obywateli swojego państwa, ta książka ukazuj... Recenzja książki Przy stole z Hitlerem

@TalkaOn@TalkaOn × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2020-03-16
8 /10
Przeczytane

"Przy stole z Hitlerem" to książka inspirowana życiem degustatorki Hitlera Margot Wolk. Główna bohaterka Rosa Sauer, która jak i dziewięć innych kobiet zostaje zmuszona zostać testerką jedzenia dla Hitlera. Zadna z nich nie miała wyboru, gdyż to one zostały wybrane i muszą degustować przygotowane potrawy ryzykując swoim życiem każdego dnia. Nie miały pewności, czy kosztowany posiłek nie posiada trucizny. Są zmuszane do posłuszeństwa. Bardzo szybko pojawia się podział na dwie grupy te, które są oddane Hitlerowi i te , jak nasza bohaterka, które nie są nazistkami. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a całość napisana została prostym i przystępnym językiem. Całość skłania do refleksji. Całkiem subtelnie pokazane zostały również wojenne realia oraz związane z nimi okropności. W powieści zostały poruszone takie tematy miłość, przyjaźń, problemy oraz dylematy moralne i wybory kobiet, które dokonywane były w obliczu wojny. Autorka ukazała również naprawdę ciekawe spojrzenie na los zwykłych szarych ludzi, którzy niekiedy wbrew swojej woli zostali uwikłani w funkcjonowanie maszyny totalitaryzmu. Książka nasuwa również pytania o współudział w zbrodniach, poczucie winy i przetrwanie. Jak dla mnie to literatura zdecydowanie warta przeczytania.

× 2 | link |
@WolneLitery
2020-02-01
6 /10


Książka poprawna, ciekawa historia, ale momentami była dla mnie ciężka i nużąca. Opowiada ważną historię i pokazuje nam, że Niemcy również byli ofiarami Hitlera. Jest to opowieść o kobietach, które każdego dnia musiały poświęcać swoje życie będąc degustatorkami jedzenia dyktatora. Większość z nich została zmuszona do tej roli i musiała poświęcić swoje życie oraz rodzinę na służbę dla führera.

Rosa, Leni, Elfriede, Augustine, Ulla, Gertrude, Sabine, Theodory, Beate i Heike, to one każdego dnia jeździły do Wilczego Szańca i próbowały jedzenia, które następnie miało zostać podane Hitlerowi. Oczywiście nie obyło się bez kilku prób otrucia go i zabicia. Historia pokazuje jak żyly te kobiety i jakie łączyły ich relacje. Esesmani każdego dnia stali nad nimi i wyżywali się podczas ich służby. Co z tego, że tak samo, jak oni były one tej samej narodowości? Były tragicznie traktowane mimo tego, jak ważną funkcję pełniły.

Dla mnie wstrząsająca historia i godna zapamiętania, ale w tej książce czegoś mi zabrakło. 

× 1 | link |
@Monika_Bocwinska
2019-09-27
7 /10
Przeczytane

Czy lubicie czytać książki oparte na prawdziwych historiach??
.
Jak tak, to polecam tę książkę, która będzie miała swoją premierę 2 października. Inspirowana jest życiem Margot, która była jedną z wielu degustatorką Hitlera.
.
Lubię literaturę o tematyce wojennej, ale takiej jeszcze w swoim życiu nie czytałam. Fabuła jest inna niż wszystkie... Jednak wciąga i jest bardzo interesująca. Napisana w prostym stylu, przez co książkę czyta się szybko. Mi się podobała.
.
O tak w skrócie... Czytajcie i dajcie znać jak Wam się podoba.

| link |
@zetbasia27
2021-08-29
7 /10
Przeczytane


Literatura faktu. Ciekawa historia opowiedziana przez bohaterkę, młodą mężatkę, Niemkę, która zostaje przymuszona do pracy dla Wodza - zostaje degustatorką posiłków Hitlera. Dziesięć młodych kobiet spotyka się codziennie by na sobie sprawdzić czy aby posiłki Wodza nie są zatrute.
Książka o samotności, o szukaniu pociechy w męskich ramionach, o wspólnocie kobiet, wątpliwościach i tajemnicach.
Czyta się szybko, lektura na jeden wieczór.
Polecam!

| link |
@Kamiuszek
2022-11-14
6 /10
Przeczytane
@Julia_B31
2021-05-25
6 /10
Przeczytane E-book
@z_glowawksiazkach
2022-06-19
6 /10
Przeczytane
@Zaczytane_koty
2020-07-22
4 /10
Przeczytane
@Edyta_Frackowiak
2020-04-13
8 /10
Przeczytane
@napisaneslowa
2020-01-16
7 /10
Przeczytane
@agulkag
2019-12-14
6 /10
Przeczytane
NA
2019-12-04
7 /10
Przeczytane
@kraszynkaa
2019-11-05
7 /10
Przeczytane
@RudaRecenzuje
2019-11-03
7 /10
Przeczytane
@TalkaOn
2019-10-05
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Przy stole z Hitlerem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl