Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne

Anna Zalewska-Janowska
Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne została przygotowana przez zespół specjalistów (alergologów, dermatologów, psychiatrów, psychologów, biologów, biotechnologów oraz immunologów) pod redakcją prof. dr hab. Anny Zalewskiej-Janowskiej. Monografia w sposób holistyczny przedstawia problematykę psychodermatologiczną. Zaprezentowano w niej nurt bio-psycho-społeczny ujmujący człowieka całościowo – od zaproponowania ścieżki diagnostyczno-terapeutycznej, poprzez ocenę wpływu tzw. stresorów środowiskowych, aż do weryfikacji stanu choroby w oparciu o funkcjonowanie osoby w rodzinie i społeczeństwie.

W publikacji skoncentrowano się na najczęstszych chorobach skóry oraz jej struktur, w terapii których tylko całościowe ujęcie profilaktyczno-lecznicze jest skuteczne. Ponadto przedstawiono zmiany skórne, które są wynikiem chorób psychicznych pacjenta.

Publikacja jest skierowana do studentów kierunków lekarskich i pielęgniarskich, a także lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, dermatologów, alergologów, immunologów, psychiatrów, psychologów, biologów oraz innych specjalności medycznych zainteresowanych wpływem stresorów środowiskowych na skórę.

Data wydania: 2022-08-08
ISBN: 978-83-01-22350-2, 9788301223502
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 208
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Anna Zalewska-Janowska Anna Zalewska-Janowska Prof. dr hab. n. med. Anna Zalewska-Janowska - kierownik Zakładu Psychodermatologii, Międzywydziałowej Katedry Immunologii Klinicznej i Mikrobiologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autorka ponad 220 prac i doniesień zjazdowych, publikowanych w...

Pozostałe książki:

Choroby skóry Dermatologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej
Wszystkie książki Anna Zalewska-Janowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl