Pszczoły i grom w oddali

Nanae Kumagai "Riku Onda"
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Pszczoły i grom w oddali
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Liryczna opowieść o ludzkim geniuszu i potędze muzyki

Trwają przesłuchania do międzynarodowego konkursu pianistycznego w japońskim Yoshigae. Dotychczas  żaden z kandydatów nie zachwycił jurorów. Kolejnym uczestnikiem jest Jin Kazama, nikomu nieznany młody pianista z rekomendacją od jednego z największych wirtuozów fortepianu. Jego występ nie tylko wpłynie na przebieg konkursu, lecz także odciśnie głębokie piętno na życiu bohaterów tej historii…

Pszczoły i grom w oddali to wielowątkowa powieść z galerią fascynujących postaci. Dwudziestoletnia uczestniczka konkursu Eiden Aya – niegdyś cudowne dziecko fortepianu – wraca na scenę po śmierci matki. Masaru Carlos, Peruwiańczyk japońskiego pochodzenia, po wielu latach odnajduje osobę, dzięki której w dzieciństwie zapałał miłością do muzyki. Takashima Akashi – pracownik sklepu muzycznego – startuje w konkursie, by udowodnić coś sobie i innym.

W książce Riku Ondy, przepełnionej pięknymi opisami muzyki, splatają się losy wszystkich postaci, na jaw wychodzą kolejne fakty z ich przeszłości, a napięcie rośnie w miarę zbliżającego się rozstrzygnięcia konkursu.

Wszechświat rozbrzmiewa muzyką! Riku Onda zabiera nas za kulisy – widzimy profesjonalnych pianistów walczących o akceptację, sławę i ten jeden moment muzycznej perfekcji. Pszczoły i grom w oddali to opowieść
o poszukiwaniu własnej drogi przy dźwiękach klasycznych utworów Bacha, Mozarta i Chopina.
Agata Czapkowska, honbon.pl

Tytuł oryginalny: 蜜蜂と遠雷
Data wydania: 2020-03-20
ISBN: 978-83-233-4790-3, 9788323347903
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria: Seria z Żurawiem
Stron: 464
dodana przez: fprefect

Autor

Nanae Kumagai "Riku Onda" Nanae Kumagai "Riku Onda"
Urodzona 25 października 1964 roku w Japonii (Aomori)
Riku Onda to pseudonim artystyczny Nanae Kumagai (熊谷 奈苗) japońskiej pisarki. Studiowała na Uniwersytecie Waseda w Tokio. Zadebiutowała w na początku lat 90tych XX wieku. Laureatka wielu japońskich nagród literackich, między innymi Nagrody Eijiego Y...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Muzyka to coś wspaniałego. To naprawdę język świata.

29.10.2020

Jedna z najlepszych książek z Serii z Żurawiem jaką dotąd czytałam. Rzadko mi się zdarza żałować, że książka już się skończyła, a ja chciałabym dalej trwać w tej opowieści i w tym świecie. Uczestniczymy w fikcyjnym konkursie pianistycznym w japońskim mieście Yoshigae, od pierwszych przesłuchań, aż po wielki finał. Dzięki dwójce jurorów poznajemy k... Recenzja książki Pszczoły i grom w oddali

@jatymyoni@jatymyoni × 22

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna_GP
2021-01-18
8 /10
Przeczytane

Rok 2020 miał być rokiem Konkursu Chopinowskiego. Konkurs się nie odbył. Czy odbędzie się w tym roku? Czas pokaże.

Moje życie toczy się od jednego konkursu do drugiego. To dla mnie prawdziwe święto. Raz na 5 lat "znikam" na trzy tygodnie. Zasiadam przed telewizorem i chłonę. Wszystkie etapy, sesję poranną i wieczorną, komentarze w studiu.

Potem, z reguły, finalistów słucham na żywo podczas gościnnych występów w Filharmonii Poznańskiej.

Kocham Konkurs Chopinowski i bardzo mi go w zeszłym roku brakowało.
"Pszczoły i grom w oddali" częściowo zapełniły tę lukę. Częściowo, bo konkurs trwa 3 tygodnie, a książkę przeczytałam w 4 dni. Przez chwilę jednak mogłam poczuć tę atmosferę, a playlista dołączona do książki sprawiła, że mogłam jej też słuchać.

Prawdopodobnie nie jestem w swojej ocenie obiektywna. Być może książka przynudza czasami, może niektórym czytelnikom wyda się, że za dużo tych opisów muzyki, wykonań, przeżywań. Ja jednak chłonęłam każde słowo i po przeczytaniu ostatniej strony odczuwałam jedynie niedosyt.

× 6 | link |
@MgorzataM
2022-04-18
3 /10
Przeczytane Y: 2022 X: Muzyka! B: Lekturynka
@haudek
2021-10-27
7 /10
Przeczytane Ediy 2021-Książki
@Jaksieczyta
2021-05-04
8 /10
Przeczytane
@elutka_a
2021-04-17
8 /10
Przeczytane
@jatymyoni
2020-10-29
10 /10
Przeczytane Sztuka i muzyka 20 z mojej półki Fascynująca L. japońska

Cytaty z książki

O nie! Książka Pszczoły i grom w oddali. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl