Python 3. Kolejne lekcje dla nowych programistów

Zed Shaw
Python 3. Kolejne lekcje dla nowych programistów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jeśli masz już za sobą napisanie pierwszych programów w Pythonie, to już wiesz, jak bardzo wszechstronny jest ten język i że jego możliwości są imponujące. Python nadaje się do bardzo wielu zastosowań, jednak jeśli chcesz go wykorzystać w pełni, musisz wyjść poza podstawy. Efektywny programista korzysta z wiedzy wykraczającej poza znajomość struktur języka, poza tym jest zdolny do obiektywnej refleksji nad własnymi możliwościami i stara się cały czas doskonalić swój warsztat. Dzięki tej książce, zanim się spostrzeżesz, wykonasz 52 interesujące i świetnie przygotowane projekty, dzięki którym zyskasz kluczowe praktyczne umiejętności i pogłębisz rozumienie sedna pracy programisty. Odkryjesz sposoby analizy problemu i nauczysz się projektować sposób jego implementacji w programie. Później zaczniesz projektować konkretne rozwiązania, dbając o ich prostotę i elegancję. Wystarczy, że wykażesz się dyscypliną, zaangażowaniem i wytrwałością, a już wkrótce zrozumiesz znaczenie procesu, rozwiniesz kreatywność, a przede wszystkim zadbasz o jakość tworzonego kodu. Twoim celem nie będzie już tylko pisanie „kodu, który działa”. Zaczniesz tworzyć znakomity kod i staniesz się prawdziwym programistą, biegłym w Pythonie. W tej książce: • praca ze złożonymi projektami, • korzystanie ze struktur danych, • algorytmy i przetwarzanie struktur danych, • techniki parsowania i przetwarzania tekstu, • modelowanie danych za pomocą języka SQL, • stosowanie prostych i zaawansowanych narzędzi systemu Unix. Proces. Kreatywność. Jakość. Python. Zed A. Shaw jest programistą od ponad 20 lat. Jest twórcą kilku projektów open source, jest również uznanym autorem wielu książek i artykułów dotyczących technik programowania. Jego książki zaskarbiły sobie miliony czytelników na całym świecie. W Polsce ukazały się dotychczas dwie, nakładem Wydawnictwa Helion. Autor ten pisze o dość trudnych zagadnieniach w sposób przystępny, żywy i interesujący, a równocześnie zmuszający Czytelnika do myślenia. Większość wolnych chwil Shaw poświęca malarstwu i historii sztuki.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-283-4237-8, 9788328342378
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Stron: 224

Autor

Pozostałe książki:

Python 3. Proste wprowadzenie do fascynującego świata programowania Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)
Wszystkie książki Zed Shaw

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Python 3. Kolejne lekcje dla nowych programistów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Python 3. Kolejne lekcje dla nowych programistów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl