Radosne dni / W Tawernie Pod Białym Koniem

Tadeusz Wittlin
Radosne dni / W Tawernie Pod Białym Koniem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza część książki to mozaika wspomnień Tadeusza Wittlina z jego lat dziecinnych, szkolnych i służby w wojsku. Opisuje on pierwsze wrażenia po odzyskaniu niepodległości, później szkolne wybryki, przygody z przyjaciółmi, szaleństwa młodości. Wszystko przerywa inwazja Niemców w 1939 r. Płonąca Warszawa, walki na ulicach miasta, więzienie i wywózka na Wschód pokazują jak ulotne i niepewne potrafi być życie. Ale Radosne dni zawsze były, są i będą, pełne humoru i uśmiechu, pozwalając odetchnąć po licznych trudach. W Tawernie Pod Białym Koniem spotykać można było wielu przedstawicieli artystycznej bohemy Greenwich Village, zwanej często Montmartre Nowego Jorku. Była to dzielnica młodych malarzy, poetów, muzyków i aktorów marzących o sławie. Nikt nie patrzył tam na kolor skóry, wyznanie, sposób bycia. To była dzielnica z duszą, gdzie, jak pisze autor, "z pustką w kieszeni i nadzieją w sercu błądziło się po jej romantycznych uliczkach, placach i ogrodach. Dziś tę niegdyś czarowną ubogą wioskę artystów, sprzed czasów zanim jak Kopciuszek z bajki włożyła złote pantofelki i wspaniale wyszła za mąż, lecz przestała być sobą", Tadeusz Wittlin raz jeszcze przywołuje do życia.
ISBN: 978-83-7565-527-8, 9788375655278
Wydawnictwo: LTW

Autor

Tadeusz Wittlin Tadeusz Wittlin
Urodzony w 1909 roku w Polsce
prawnik, pisarz, publicysta.

Pozostałe książki:

Ostatnia cyganeria Pieśniarka Warszawy. Hanka Ordonówna i jej świat Diabeł w raju
Wszystkie książki Tadeusz Wittlin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Radosne dni / W Tawernie Pod Białym Koniem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Radosne dni / W Tawernie Pod Białym Koniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl