Raj nie do utracenia. Amazońskie silva rerum

Henryk Siewierski
Raj nie do utracenia. Amazońskie silva rerum
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W eseistycznej oraz posługującej się konwencją silva rerum formie, autor próbuje objąć szeroki pejzaż wiedzy o Amazonii, w oparciu o naukowe i literackie źródła, a także własne doświadczenia z podróży. W przekonaniu, że Amazonia to szczególna postać świata, szczególna osoba dramatu, w który włączono każdego z nas, gromadzi on bogaty zespół historycznych, przyrodniczych i kulturowych danych do jej portretu, podejmuje próby przybliżenia i interpretacji wybranych tekstów oraz snuje refleksje na temat ekologicznych i kulturowych szans i zagrożeń. Amazonia została tu skojarzona z rajem, i to rajem nie do utracenia, nie tylko po to, by w przekornej interpretacji Księgi Rodzaju szukać wyrazu dla zachwytu nad jej majestatem i lęku przed jej utratą. Ten poetycki zabieg jest też wyrazem niezgody na kojarzenie tej ojczyzny wód i lasów deszczowych wyłącznie z krainą smutku i teatrem apokalipsy.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-242-0418-2, 9788324204182
Wydawnictwo: Universitas

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Raj nie do utracenia. Amazońskie silva rerum? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Raj nie do utracenia. Amazońskie silva rerum. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl