Rasputin. Wiara, władza i zmierzch dynastii Romanowów

Douglas Smith
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Rasputin. Wiara, władza i zmierzch dynastii Romanowów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Prawdziwa historia Rasputina — ciekawsza niż legendy. Zdumiewająca biografia… pięć gwiazdek – JP O’Malley, „The Mail On Sunday” Najlepsza biografia Rasputina, prawdziwe arcydzieło – Gary Saul Morson, „First Things” Mnich cudotwórca, antychryst, kochanek carycy i całej rzeszy dworzanek, hipnotyzer, święty, członek lubieżnej sekty, niemiecki agent, najpotężniejszy człowiek w Rosji? O Rasputinie napisano już wiele tomów, ale jego postać nigdy nie przestaje interesować. W rosyjskiej literaturze, ostatnio wybielany, trafił na prawosławne ikony. Gdzie indziej demonizowany. Dla wszystkich — intrygujący. Pisząc tę książkę, Douglas Smith dotarł do wielu nowych źródeł, zarówno rosyjskich, jak obcych, w tym do tajnych raportów ambasadorów państw zachodnich. Dzięki setkom stron materiałów zdołał zrekonstruować historię Rasputina o wiele dokładniej od poprzedników, podkreślając m.in. to, w jaki sposób i w jakim stopniu Rasputin sam siebie wykreował, stając się – de facto – celebrytą. Mroczna historia religijnego fanatyzmu, pożądania, chciwości, wojny, spisków i zamachów, z korowodem niezapomnianych postaci: ogłupiałych księżniczek, szpiegów, pazernych arystokratów i duchownych, geja i tybetańskiego szamana, beznosej zabójczyni, kłamliwych dziennikarzy, psychiatrów i dworskich pochlebców, osadzona w ostatnich latach ginącego imperium u progu rewolucji.
Tytuł oryginalny: Rasputin: Faith, Power, and the Twilight of the Romanovs
Data wydania: 2018-02-28
ISBN: 978-83-08-06470-2, 9788308064702
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 928

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O najsłynniejszym rosyjskim kaznodziei słów wiele.

WYBÓR REDAKCJI
16.01.2021

Rasputin. Czy istnieje ktokolwiek, kto o nim nie słyszał? Jego postać już za życia wzbudzała wiele kontrowersji, była podstawą plotek, później obrosła licznymi legendami. Douglas Smith skrupulatnie zabrał się do napisania najbardziej rzetelnej biografii Rasputina, jaka znajduje się na rynku. Reaserch, który musiał wykonać, był dodatkowo utrudniony... Recenzja książki Rasputin. Wiara, władza i zmierzch dynastii Romanowów

Moja opinia o książce

Opinie

@nemesis
2022-03-16
7 /10
Przeczytane Rosja
@Petit_hibou
2021-01-16
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Rasputin. Wiara, władza i zmierzch dynastii Romanowów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl