Reakcje oscylacyjne - porządek i chaos

Marek Orlik
Książka Reakcje oscylacyjne - porządek i chaos
Książka Reakcje oscylacyjne - porządek i chaos
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to monografia, jedna z pierwszych w Polsce poświęcona reakcjom oscylacyjnym. Po wprowadzeniu w zagadnienia termodynamiki procesów nieodwracalnych i przedstawieniu wybranych, fizycznych reakcji oscylacyjnych, opisano analizę matemtyczną modeli reakcji chemicznych, oscylacje w układach homogenicznych i heterogenicznych oraz elementy teorii chaosu deterministycznego.
Data wydania: 1996
ISBN: 978-83-204-1970-2, 9788320419702
Wydawnictwo: WNT

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Konkretnie, do rzeczy, i z polotem

Jest pewien problem z książkami na temat termodynamiki procesów dalekich od równowagi i spraw pokrewnych (samoorganizacji, teorii chaosu deterministycznego, teorii układów dynamicznych itd.) - dzielą się one z grubsza na dwie silnie rozdzielone kategorie. Z jednej strony są na rynku bardzo techniczne i bardzo poważne podręczniki, podchodzące do sprawy matematycznie. Pojęcia typu: atraktor, bifurkacja, chaos czy niestabilność są wyprowadzane ściśle, ale i żmudnie. W efekcie książka taka nadaje się być może dla osoby dobrze obeznanej z odpowiednim aparatem matematycznym (a więc znająca mechanik... czytaj dalej »

@Lamesz @Lamesz
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się