Regiony w prawie wspólnotowym. Prawne problemy udziału regionów polskich w procesach integracyjnych.

Anastazja Gajda
Regiony w prawie wspólnotowym. Prawne problemy udziału regionów polskich w procesach integracyjnych.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza praca dotyczy statusu prawnego regionów w prawie wspólnotowym. Wybrane zagadnienie badawcze ma znaczącą doniosłość praktyczną, szczególnie z punktu widzenia państwa, które przystąpiło do Unii Europejskiej - Polski. Uzyskanie członkostwa w UE jest bowiem wielkim wyzwaniem ustrojowym związanym m.in. z nowymi zadaniami regionów w krajowym procesie decyzyjnym w sprawach integracyjnych. To z kolei ma swoje przełożenie i daje potencjalne możliwości działania konkretnym regionom (województwom) w Polsce. Autorka analizuje kompetencje regionów w państwach członkowskich UE w sprawach integracyjnych oraz problemy prawne wynikające z włączenia regionów polskich w krajowy proces decyzyjny w sprawach integracyjnych wskutek przystąpienia Polski do UE z dniem l maja 2004. Podstawą prawną dla rozważań Autorki są przede wszystkim Traktaty Założycielskie oraz liczne akty prawne tworzone na ich podstawie przez instytucje Wspólnot Europejskich. Odwołano się także do aktów prawnych poszczególnych państw członkowskich UE (przede wszystkim z zakresu prawa konstytucyjnego i administracyjnego), przepisów prawa polskiego dotyczących sytuacji prawnej regionów oraz aktów prawa miejscowego stanowionego przez organy samorządu województwa opolskiego.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-87611-71-2, 9788387611712
Wydawnictwo: Prawo i Praktyka Gospodarcza Sp. z o.o.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Regiony w prawie wspólnotowym. Prawne problemy udziału regionów polskich w procesach integracyjnych. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Regiony w prawie wspólnotowym. Prawne problemy udziału regionów polskich w procesach integracyjnych.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl