Regulacje w zakresie prawa celnego i podatku akcyzowego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Doświadczenia i perspektywy

Piotr Stanisławiszyn, Tomasz Nowak
Regulacje w zakresie prawa celnego i podatku akcyzowego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Doświadczenia i perspektywy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja podejmuje realne problemy w pracy organów celnych i podatkowych oraz w działalności gospodarczej przedsiębiorców, jak np. przedstawicielstwo w sprawach celnych czy prawidłowe ustalenie podatnika podatku akcyzowego w sytuacji nielegalnej produkcji albo nielegalnego przemieszczania wyrobów akcyzowych.
Autorzy odwołują się przede wszystkim do swojej bogatej praktyki, dzięki czemu czytelnik może zapoznać się ze stanowiskami przedsiębiorców, pełnomocników, organów oraz sądów w sprawie zagadnień pojawiających się w działalności podmiotów dokonujących obrotu wyrobami akcyzowymi oraz utrzymujących kontakty handlowe z krajami trzecimi.
Poszczególne zagadnienia zostały przedstawione z odwołaniem się do dorobku doktryny i judykatury, dzięki czemu w publikacji znaleźć można propozycje rozwiązań wielu problemów praktycznych w zakresie prawa celnego i podatku akcyzowego.

"Przede wszystkim zwracam uwagę na bardzo ciekawe, autorskie podejście do poszczególnych zagadnień - zarówno podatkowych, jak i celnych. Niemal wszyscy autorzy niezwykle krytycznie odnosili się do systemu polskiego prawa, przede wszystkim akcyzowego, i w sposób przekonujący starali się udowadniać swoje tezy. Publikacja zawiera wiele wniosków de lege ferenda. I to zaliczam do najważniejszych zalet omawianej książki". Dr hab. Wiesław Czyżowicz, prof. SGH
Data wydania: 2012-04-04
ISBN: 978-83-264-4669-6, 9788326446696
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Regulacje w zakresie prawa celnego i podatku akcyzowego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Doświadczenia i perspektywy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Regulacje w zakresie prawa celnego i podatku akcyzowego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Doświadczenia i perspektywy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl