Reguły doskonałości chrześcijańskiej

Antonio Rosmini
Reguły doskonałości chrześcijańskiej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to klasyczne dzieło literatury ascetycznej znane i cenione przez takie osobistości jak kardynał John Henry Newman, papież Jan XXIII, święta Magdalena z Canossy, Hans Urs von Balthasar, Alessandro Manzoni czy święty Alojzy Orione. W prostych słowach przedstawia istotę orędzia Ewangelii. Książka miała w sumie ponad sto wydań włoskich, francuskich, angielskich, niemieckich i innych. Niniejsza edycja zawiera pierwsze całościowe tłumaczenie polskie. Błogosławiony Antonio Rosmini (1797-1855) - włoski ksiądz i wybitny myśliciel, autor licznych dzieł filozoficznych i teologicznych, założyciel dwóch zgromadzeń życia konsekrowanego: Instytutu Miłosierdzia i Sióstr Opatrzności. W 2007-01-01 roku odbyła się jego beatyfikacja zainicjowana jeszcze przez Jana Pawła II. Jest to książeczka dla każdego, kto chciałby pogłębić swoje życie duchowe, a jednocześnie nie czuje się na siłach czytać opasłych tomów bogatej literatury filozoficznej.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-211-1847-5, 9788321118475
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX

Autor

Antonio Rosmini Antonio Rosmini
Urodzony 25 marca 1797 roku we Włoszech (Rovereto)
Myśliciel i filozof włoski. Błogosławiony Kościoła Katolickiego. Rosmini propagował tezy filozoficzne kontrastujące zarówno z myślą oświeceniową, jak i filozofią opartą na doświadczeniu. Podkreślając niezbywalność praw naturalnych osoby ludzkiej, ta...

Pozostałe książki:

Nauki o doskonałości chrześcijańskiej
Wszystkie książki Antonio Rosmini

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Reguły doskonałości chrześcijańskiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Reguły doskonałości chrześcijańskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl