Religia dłoni.(Opowiadania)

Przemysław Liziniewicz
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Religia dłoni.(Opowiadania)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Przemysław Lizniewicz to młody stażem pisarz. Obecna książka też w formie e-booka to trzecie dzieło literackie tego autora. Utwór ten nosi tytuł Religia dłoni i jest jakby kontynuacją pierwszej książki pod tytułem „Kolega pracuje głową”. W odróżnieniu od pierwszej książki ten utwór opisuje życie dorosłego już Przemka i jego zmagania natury egzystencjalnej i duchowej oraz czasem zabawne perypetie z tego wynikające dla samego podmiotu jak i jego otoczenia. Przemek mając dwadzieścia kilka lat nie odnajduje się w zwyczajnej rzeczywistości i poszukuje nowych doświadczeń natury, nazwijmy to, psychodelicznej i duchowej. W tym celu zafascynowany buddyjskim mnichem postanawia wieść życie pustelnika. Przemek pozbywa się swego mieszkania w bloku i planuje przeprowadzić się do ascetycznie urządzonej piwnicy jednego ze swych znajomych. Jednak ten zamysł nie w pełni się udaje gdyż właściciel piwnicy nazbyt często nawiedza swoja bądź co bądź piwnicę i jej mieszkańca, do tego natręt jest często pod wpływem alkoholu. Zatem Przemek postanawia że może przeprowadzi się w góry a konkretnie w okolice Jeleniej Góry. Podróżuje on wiele razy pociągiem po 11 godzin z Warszawy do Jeleniej Góry i opisuje swoje doświadczenia związane z tym rodzajem transportu zbiorowego. Na miejscu też przekonuje się że wyrósł w cieplarnianych warunkach spółdzielni mieszkaniowej i nie jest zdolny do życia w naturalnym środowisku. W ten oto sposób rozpoczyna się przygoda czytelnika z historią Przemka, dalszy ciąg w samej książce.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-058-6, 9788379000586
Wydawnictwo: Psychoskok

Autor

Przemysław Liziniewicz Przemysław Liziniewicz Autor autobiograficznych opowiadań zawartych w utworach pt. "Odmienna wizja świata" i "Religia dłoni"

Pozostałe książki:

Punkt Odmienna wizja świata
Wszystkie książki Przemysław Liziniewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Religia dłoni.(Opowiadania) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2013-10-16
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Religia dłoni.(Opowiadania). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl