Rewolucje

Bogusław Janiszewski
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Rewolucje
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Rewolucje” to kolejna po „Murach” książka twórczego duetu Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera wydana nakładem wydawnictwa ALBUS. Książka w prosty i żartobliwy sposób opowiada o złożonych i ważnych zmianach w naszej historii i ich konsekwencjach. Jest próbą odpowiedzi na pytanie dlaczego nasz świat wygląda tak jak wygląda. Jeżeli jesteś ciekawy świata i zainteresowany tym w jaki sposób dokonywały się najważniejsze zmiany w naszej historii, ta książka jest właśnie dla ciebie bez względu na to ile masz lat! Autor książki opisał ponad dwadzieścia rewolucji wśród których znalazły się: rewolucje krwawe i bezkrwawe zarówno te, które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy jak również te, które lepiej żeby nigdy się nie wydarzyły. W książce znalazła się rewolucja wywołana wirusem SARS-COV-2, która obecnie trwa, i której skutki boleśnie odczuwa cały świat. Autor przedstawił również zasługi kilku rewolucjonistów, którzy mieli odwagę myśleć inaczej i działać wbrew utartym normom. Ten rewolucyjny temat, w którym mieszają się fakty historyczne, ważne postaci, daty i miejsca został złagodzony żartobliwym prostym językiem oraz poczuciem humoru autora. Pomiędzy rewolucją społeczną, naukową, technologiczną, filozoficzną, czy kulturalną odnajdziemy rewolucję hormonalną i żołądkową

Każda rewolucja została opatrzona metryczką zawierającą informacje: kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje.

Książkę wzbogacają niebanalne ilustracje Maxa Skorwidera, które opowiadają o ludzkiej cywilizacji tworząc dynamiczną, drapieżną, bogatą w konteksty, a jednocześnie spójną z tekstem opowieść graficzną.

Data wydania: 2020-05-30
ISBN: 978-83-89284-33-4, 9788389284334
Wydawnictwo: ALBUS
Stron: 64
dodana przez: chudini0505

Autor

Bogusław Janiszewski Bogusław Janiszewski Pisarz. Autor książek dla dzieci.

Pozostałe książki:

Wojny
Wszystkie książki Bogusław Janiszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rewolucje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2021-01-15
9 /10
Przeczytane

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć „książka jakich wiele”, przecież o rewolucjach jest dużo książek dla dzieci. Jednak ta jest zupełnie inna (a przynajmniej według mnie). Dlaczego? Ponieważ znalazłam w niej nie tylko rewolucje bardzo znane, te, o których można przeczytać praktycznie wszędzie, ale również takie, o których praktycznie nikt nic nie wie. Według mnie to znaczący plus.

O każdej rewolucji dowiemy się z ciekawego tekstu, a także mamy skrót najważniejszych informacji o niej w formie tabeli. Według mnie to ciekawe rozwiązanie, pozwalające dziecko więcej zapamiętać.

Ilustracje są bardzo ciekawe. To one sprawiają, że po książkę aż chce się sięgać.

Format książki jest większy, co sprawia, że wygodniej się z niej korzysta. Natomiast okładka jest gruba i solidna, sprawiająca, że książka posłuży długi czas.

Książek edukacyjnych jest bardzo dużo, dlatego ciężko wszystkie posiadać w domowej biblioteczce. Tą jednak zdecydowanie warto, aby poznać wiele rewolucji, również takich, o jakich mało się mówi. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/01/albus-wydawnictwo-ksiazka-pt-rewolucje.html

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Rewolucje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl