Rootkity i bootkity. Zwalczanie współczesnego złośliwego oprogramowania i zagrożeń nowej generacji

Alex Matrosov, Eugene Rodionov, Sergey Bratus
Rootkity i bootkity. Zwalczanie współczesnego złośliwego oprogramowania i zagrożeń nowej generacji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rootkity i Bootkity pomaga zrozumieć i przeciwdziałać wyrafinowanym, zaawansowanym zagrożeniom, zagrzebanym głęboko w procesie rozruchowym maszyny albo oprogramowaniu układowym UEFI.

Z pomocą rozlicznych studiów przypadków i profesjonalnych badań trzech spośród wiodących światowych ekspertów do spraw zabezpieczeń prześledzimy rozwój złośliwego oprogramowania, od rootkitów takich jak TDL3, aż po dzisiejsze implanty UEFI. Zbadamy, jak dokonują infekcji systemu, przeżywają restart systemu i unikają oprogramowania zabezpieczającego. W miarę badania i rozkładu na elementy rzeczywistego złośliwego oprogramowania dowiemy się:

· Jak uruchamia się system Windows – w tym tryby 32-, 64-bitowe oraz UEFI – i gdzie można znaleźć słabości

· Jak działają mechanizmy zabezpieczeń procesu rozruchowego, takich jak Secure Boot, w tym przegląd rozwiązań Virtual Secure Mode (VSM) oraz Device Guard

· Jak stosować techniki odwrotnej inżynierii i analizy śledczej potrzebne do analizowania prawdziwego złośliwego oprogramowania, w tym takich bootkitów, jak Rovnix/Carberp, Gapz, TDL4 oraz niesławnej pamięci rootkitów TDL3 i Festi

Jak używać narzędzi wirtualizacji, takich jak VMware Workstation do prowadzenia odwrotnej inżynierii bootkitów lub narzędzia Intel Chipsec w celu zagłębiania się w analizy śledcze.

Tytuł oryginalny: Rootkits and Bootkits: Reversing Modern Malware and Next Generation Threats
Data wydania: 2020-12-10
ISBN: 978-83-01-21431-9, 9788301214319
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 492
dodana przez: Asamitt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rootkity i bootkity. Zwalczanie współczesnego złośliwego oprogramowania i zagrożeń nowej generacji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rootkity i bootkity. Zwalczanie współczesnego złośliwego oprogramowania i zagrożeń nowej generacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl