ROSYJSCY SOJUSZNICY HITLERA. WŁASOW I JEGO ARMIA

Joachim Hoffmann
ROSYJSCY SOJUSZNICY HITLERA. WŁASOW I JEGO ARMIA
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Po dostaniu się do niewoli w 1942 roku Andriej Własow utworzył pod patronatem szefa SS, Himmlera, Rosyjską Armię Wyzwoleńczą (ROA) oraz Komitet Wyzwolenia Narodów Rosji (KONR) w celu obalenia Stalina i bolszewickiego reżimu. Czy Własow był agentem Hitlera,? Tak twierdziła radziecka historiografia. Autor książki stawia kontrwersyjną tezę, uznając Własowa za antykomunistycznego, rosyjskiego patriotę. Losy Własowa to wstydliwa karta radzieckiej Wojny Ojczyźnianej. Zbrodnicza III Rzesza przyciągnęła do ROA oraz innych \"wschodnich legionów\" ponad milion obywateli ZSRR. Książka odpowiada na pytania, jak to było możliwe. SPIS TREŚCI: Wstep do wydania z 2003 r. s.7 1. Podwaliny ROA 2. Naczelne Dowództwo i korpus oficerski. Oddzielania się od Niemców 3. Wojska Lądowe ROA 4. Lotnictwo ROA 5. Z jeńców wojennych-żołnierze ROA 6. ROA na froncie odrzańskim 7. Marsz do Czech 8. ROA i powstanie praskie 9. Znaczenie operacji praskiej 10. Koniec południowej grupy ROA 11. Koniec północnej grupy ROA 12. Ekstradycja 13. Radzieckie reakcje na Włosowa 14. Własow jako radziecki problem 15. Historyczne znaczenie Rosyjskiego Ruchu Wyzwoleńczego Uwagi końcowe s.340 Dodatek Skróty nazw i terminów s.346 Źródła i literatura s.350 Dokumenty s.367 Oznaki stopni Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej s.376
Data wydania: 2008-01-01
ISBN: 978-83-11-11145-5, 9788311111455
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 392

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę ROSYJSCY SOJUSZNICY HITLERA. WŁASOW I JEGO ARMIA? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka ROSYJSCY SOJUSZNICY HITLERA. WŁASOW I JEGO ARMIA. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl