Róża i wieprz

Anne Provoost
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Róża i wieprz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

"Róża i Wieprz" to powieść o dojrzewaniu, napisana w duchu psychologii głębi. Przypomina książki Olgi Tokarczuk W barwnym świecie późnego średniowiecza, we wsi niedaleko Antwerpii rodzi się zdeformowana dziewczynka. Wkrótce umiera jej matka. W złożonej relacji z ojcem i dwiema siostrami, w towarzystwie sprośnych elfów i złośliwych aniołów, dziewczynka w końcu staje się piękna i wyrusza w trudną podróż do samej siebie. Książka - napisana na motywach Pięknej i Bestii - jest w opinii swojej autorki metaforą inicjacji seksualnej. Anne Provoost (ur. 1964) - pisząca po niderlandzku pisarka belgijska młodszego pokolenia. Studiowała literaturę i pedagogikę. Autorka czterech powieści, tłumaczonych na angielski, niemiecki, duński, szwedzki, norweski, fiński, francuski, hiszpański, kataloński, portugalski. W roku 2003 została członkinią Królewskiej Akademii Języka i Literatury Niderlandzkiej. Choć Provoost adresuje swe książki do młodzieży, "Róża i Wieprz" - ze względu na inicjacyjny charakter - jest lekturą, którą w pełni doceni dopiero dorosły czytelnik. Jest to zarazem pierwsza powieść tej autorki, jaka ukazuje się po polsku.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-88807-73-2, 9788388807732
Wydawnictwo: SIC!
Stron: 132

Autor

Anne Provoost Anne Provoost Pisząca po niderlandzku pisarka belgijska młodszego pokolenia. Studiowała literaturę i pedagogikę. Autorka czterech powieści, tłumaczonych na angielski, niemiecki, duński, szwedzki, norweski, fiński, francuski, hiszpański, kataloński, portugalski. W ...

Pozostałe książki:

Róża i wieprz Upadki Moja ciotka jest delfinem W cieniu arki
Wszystkie książki Anne Provoost

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Róża i wieprz

8.11.2010

Do kupna Książki skłonił mnie opis na obwolucie- "Róża i Wieprz to powieść o dojrzewaniu, napisana w duchu psychologii głębi. Przypomina książki Olgi Tokarczuk (...)" Tokarczuk? o, to coś dla mnie- pomyślałam. Na temat podobieństwa między twórczością Olgi a Proovost jeszcze wspomnę, tymczasem parę słów o książce. Jest to moje pierwsze zetknięcie z ... Recenzja książki Róża i wieprz

@frodo8@frodo8

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@sonyaa
@sonyaa
2011-04-05
8 /10
Przeczytane wszystko to, co mam też dobre

Powieść dosyć ciekawa, cała akcja jest baśniowa, oderwana od ziemi, od rzeczywistość. Czyta się jednym tchem, wciąga jak ciepłe bagno, ani się człowiek obejrzy już tkwi po uszy w fabule, w wątkach. Do końca jednak nie rozumiem głównej bohaterki, niektóre rzeczy wydawały mi się niepotrzebnie zawiłe. Pogmatwane jakby dla samego pogmatwania, a nie do urozmaicenia akcji czy jakiegokolwiek przekazu. Ogólnie duży plus, bo takie klimaty to ja owszem, połykam ;)

| link |
MS
@0xhiryuu
2013-01-20
5 /10
Przeczytane
@jestemzabujana
@jestemzabujana
2008-08-19
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Róża i wieprz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl