Rozmowy ze śmiercią

Jan van Helsing
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Rozmowy ze śmiercią
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Co jakiś czas usłyszeć można relacje - zazwyczaj osób pracujących w hospicjach, ale również lekarzy, pielęgniarek i księży - że umierającemu krótko przed jego śmiercią ukazuje się czarna postać. Postać, która w naszym kręgu kulturowym znana jest jako Kuma Śmierć, kostucha czy kosiarz. Coś takiego przeżył na przykład Franz G. z Berchtesgaden, u którego pewnej nocy, przed wyprawą wspinaczkową, pojawiła się przy łóżku czarna postać, mówiąc, że ""czas już dojrzał"". Następnego dnia jego przyjaciel i on spadli ze skały, przy czym przyjaciel stracił życie, a on, ciężko ranny, przeżył. Co sobie Państwo myślicie, słysząc takie historie? Czy to wyobraźnia, halucynacje albo doświadczenia w stanie upojenia, a może po prostu obrazy z podświadomości? Podobnie, ze zdrowym rozsądkiem, podchodziłby do takich opowieści Jan van Helsing, gdyby sam nie spotkał się z ową postacią - na dwa tygodnie przed ciężkim wypadkiem samochodowym. Zafascynowany pojawieniem się tej istoty, będąc pod wrażeniem jej wyglądu, a przede wszystkim niesamowicie zaciekawiony, Jan van Helsing przez dwa lata próbował nawiązać z nią bezpośredni kontakt, co udało mu się w końcu w grudniu 2004 roku. W pasjonującym i niespotykanym na świecie wywiadzie omawiane były między innymi następujące kwestie: kim jest ta istota, czy przychodzi po dusze, dokąd je zabiera, co czuje, gdy zabiera duszę, czy jest nieśmiertelna, czy widziała kiedyś Boga, czy istnieje diabeł, czy istnieje piekło, kto włada światem, kiedy nadejdzie Antychryst, co wie o Jezusie, jak wyglądają zaświaty i wiele innych..."
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60429-22-8, 9788360429228
Wydawnictwo: Stapis
Stron: 239
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jan van Helsing Jan van Helsing
Urodzony 22 marca 1967 roku w Niemczech (Dinkelsbühl)
Jan van Helsing (prawdziwe nazwisko Jan Udo Holey– niemiecki autor książek o tematyce spiskowej, podróżnik oraz właściciel wydawnictwa Amadeus Verlag. W 1993 r. wydał swą pierwszą książkę o tajnych stowarzyszeniach, która stała się bestsellerem –...

Pozostałe książki:

Książka za milion euro tw Ręce precz od tej książki
Wszystkie książki Jan van Helsing

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Rozmowy ze śmiercią aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10

Kilka godzin albo dni przed śmiercią umierający widzą czasem w pobliżu czarną postać, której nie dostrzega nikt inny. Mądrzy ludzie powiadają, że to anioł śmierci, kosiarz albo kostucha przyszła po duszę. Zjawiska takie odnotowywane są w różnych miejscach, w różnym czasie, bez względu na religię czy wyznanie konających. Jan van Helsing (właściwie Jan Holey, ur. 23 marca 1967 w Dinkelsbühl, niemiecki autor książek o tematyce okultystycznej i spiskowej) twierdzi, że postać ta realnie istnieje, ale kim jest naprawdę? Czy rzeczywiście przychodzi po ludzkie dusze, a jeśli tak, to dokąd je zabiera?

W 2004 roku Jan van Helsing znalazł medium, które umożliwiło mu komunikację ze śmiercią (czarną postacią, kosiarzem, kostuchą) i w ciągu kilku miesięcy zadał jej 222 pytania. Pytania te i odpowiedzi udzielone przez śmierć są treścią „Rozmów ze śmiercią”. Pytania się powtarzają, odpowiedzi też, niektóre z nich sprawiają wrażenie mocno naiwnych, naciąganych.

Ostatecznie śmierć, co było do przewidzenia, okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka, jego opiekunem, czuwającym nad poprawnością procesu przejścia duszy z jednej formy (częstotliwości?) w kolejną, na wyższym poziomie. Oczywiście czyta się to z przyjemnością i nadzieją (mam na myśli treść, a nie formę), ale kiedy śmierć sugeruje ograniczenie TV i Internetu na rzecz czytania książek, choćby takich, jak van Helsinga…

Nie polecam.

{}× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozmowy ze śmiercią. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl