Rytuały miłosne i obyczaje Słowian

Kornelia Kwajzer
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Rytuały miłosne i obyczaje Słowian
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Seksualność, odczuwanie pożądania, pragnienie intymności.

Jak te strefy życia postrzegali nasi przodkowie? Czy cechowała ich otwartość? Dużo się mówi o Kupale jako święcie miłości i rozwiązłości. Czy aby na pewno chodziło w nim tylko o niepohamowane orgie?

W kulturze Słowian energia seksualna była ściśle związana z przyrodą. Zbliżenie postrzegano jako symbol zrównania seksualności ludzkiej z oddawaniem czci różnym przejawom i źródłom płodności: Słońcu, Księżycowi, wodzie, roślinności. Gdy patrzymy z zewnątrz na wiele obyczajów, może wydawać się, że są nacechowane erotyzmem i skoncentrowane na fizyczności. Jednak gdy przyjrzymy się im bliżej, dostrzeżemy zależności, jakie zachodzą między naturalnymi zjawiskami a mistycyzmem.

Czym dla Słowian były rytuały przejścia? Co symbolizowało płodność? Jakie były żeńskie, a jakie męskie atrybuty seksualności? Jak traktowano zjawiska takie jak prostytucja, kazirodztwo, zdrada? Jakie stosowano afrodyzjaki? Które rośliny służyły leczeniu impotencji, a które typowo kobiecych schorzeń? Jak przekłada się to na obecną wiedzę? Jakie rytuały odprawiano, by poprawić jakość współżycia?

Książka Korneli Kwajzer to jedna z prób interpretacji i rozważań na temat życia Słowian. Odpowiada na wiele pytań oraz stawia nowe.

Data wydania: 2024-06-19
ISBN: 978-83-287-3304-6, 9788328733046
Wydawnictwo: Muza
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Kornelia Kwajzer Specjalizuję się w uwalnianiu od bólu, stresu i traum zapisanych w ciele oraz jestem przewodniczką w procesach. Pomagam za pomocą wielu holistycznych technik. Skupiam się głównie na kobiecym ciele, emocjach, psychice i duchu. Korzystam ze sprawdzony...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

ciekawa

9.07.2024

Dziś chciałam wam pokazać książkę, która w bardzo ciekawy sposób porusza tematykę, dotycząca seksualności w czasach słowiańskich. Czego się z niej dowiemy? Na jakie pytania odpowiada? - Jak postrzegali nasi przodkowie strefy życia związane z odczuwaniem pożądania, pragnieniem intymność? - Czy cechowała ich otwartość? - Czy święto Kupały, kojarzon... Recenzja książki Rytuały miłosne i obyczaje Słowian

WK
@w_ksiazkowym_zaciszu

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@klaudiaciepielak
@klaudiaciepielak
2024-07-01
6 /10

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🤎
„Miłość to nie tylko piękne słowa, wyznania w świetle księżyca i wzdychanie do lubej czy lubego. To także odczuwanie pożądania i pragnienie intymności (…)”. Pojęcie szeroko pojmowanej kultury towarzyszy mi od wielu lat, dlatego tytuł nawiązujący do kultury słowiańskiej wpadł mi w oko. Po przeczytaniu lektury, odnoszę nieodparte wrażenie, że autorka niniejszej publikacji chciała uczynić z niej pozycję naukową. Finalnie, w moim przekonaniu, książka w pewnym stopniu nosi znamiona pracy o charakterze naukowym, jednakże brakuje merytorycznych i wiarygodnych źródeł, na które kulturoznawczyni się powołuje. Należy mieć jednak świadomość, że w istocie nie ma bogatej i rzetelnej literatury na ten temat. Jak sama bowiem pisze, książka jest jedną z wielu prób interpretacji oraz rozważań na temat życia Słowian.
Tytuł: „Rytuały miłosne i obyczaje Słowian"
Autorka: Kornelia Kwajzer
Wydawnictwo: @wydawnictwomuza
Moja ocena: 6/10
Książka jest zbiorem interesujących informacji o Słowianach, aczkolwiek nasuwa się pytanie, w jakim zakresie te wiadomości są prawdziwe? Z racji tego, że autorka nadała poruszanym treściom nieco naukową narrację (sam język ma charakter naukowy),trudno mi ją jednoznacznie zinterpretować. Niektóre wzmianki zawarte na łamach książki wydają się dziwne, nieracjonalne, a nawet infantylne. Z niektórymi wiadomościami trudno się zgodzić, z kolei inne mają przypisy do kwerendy literatury. Niemniej jednak, autorka ...

| link |
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2024-07-09
7 /10
@gloria11
2024-07-07
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Rytuały miłosne i obyczaje Słowian. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl