Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych

Lena Dominiczak, "Pneumatyczna Dusza", Wojciech Gunia, Małgorzata Gwara ...
Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polska jaka jest – każdy widzi. Ale czy na pewno? Czasem retuszujemy ją, by ukryć skazy, czasem tworzymy prześmiewcze karykatury. Jeśli jednak spojrzymy trzeźwo, bez sentymentów i uprzedzeń, okaże się, że Polska jest krajem... dziwnym. Ubocznym, rozdartym, stojącym na rozdrożach. Ale rozdroża to także swoiste centrum, miejsce zbiegu dróg, łącznik między Wschodem i Zachodem, przeszłością i przyszłością. Skupmy się więc na tym dziwnym miejscu i opowiedzmy o nim w sposób wymykający się uproszczonym narracjom. Pokażmy grozę i niesamowitość czające się w lśniących galeriach handlowych oraz cudowność schowaną za garażami z blachy falistej. Zajrzyjmy do wielkich ośrodków miejskich, wsi położonych na skraju cywilizacji, miejsc pozbawionych nazwy. Sięgnijmy po fantastykę, bo realizm nie wystarczy, by opowiedzieć o wszystkim, co się tu dzieje. Polska to rzecz prawdziwie niepospolita.
Data wydania: 2021-11-11
ISBN: 978-83-952838-7-1, 9788395283871
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Alpaka
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 350

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl