Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona

Piotr Gursztyn
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona Piotra Gursztyna to książka, która wywołuje silne emocje. Autor przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5-7 sierpnia 1944 roku. Masowa eksterminacja mieszkańców warszawskiej dzielnicy Wola w pierwszych dniach powstania warszawskiego, dokonana przez oddziały SS i policji niemieckiej, stanowiła bezpośrednią realizację rozkazu Adolfa Hitlera, nakazującego zburzenie Warszawy i wymordowanie wszystkich jej mieszkańców. Z punktu widzenia Polaka najbardziej przerażająca jest liczba zabitych rodaków. W ciągu trzech dni życie straciło od 30 do 60 tysięcy polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. W większości byli to ludzie biedni, prości i niewykształceni. Obok Holocaustu jest to największa zbrodnia wojenna dokonana na ziemiach polskich. Najbardziej zdumiewające jest to, że sprawcy tego mordu do dziś pozostają bezkarni. W książce możemy również przeczytać o tym, jak przed II wojną wyglądała warszawska Wola, o pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Znajdziemy w niej również dokładne opisy trzech dni Rzezi Woli, a także informacje o ofiarach i oprawcach. Ponadto książka Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona, jest opatrzona interesującymi fotografiami z tamtego okresu. I chociaż nie jest to książka naukowa, to cechuje ją dbałość o wskazanie źródeł na potwierdzenie przytaczających faktów oraz przystępny język, jakim została napisana. Po przeczytaniu Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona z pewnością wiele osób zada sobie pytanie, dlaczego tak niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tragedii, jaka wydarzyła się na warszawskiej Woli 70 lat temu. O autorze: Piotr Gursztyn (ur. w 1970) – dziennikarz, publicysta, z wykształcenia historyk. Pracował w dzienniku „Życie Warszawy”, „Życie”, tygodniku „Nowe Państwo”, „Słowie-Dzienniku Katolickim”, Radiu Plus, Telewizji Puls, TV4, Polsat, „Dzienniku-Polska-Europa-Świat”, dzienniku „Rzeczpospolita”, tygodniku „Uważam Rze”. Obecnie jest dziennikarzem i publicystą tygodnika „Do Rzeczy”. Współpracuje z Polskim Radiem RDC i telewizją „Superstacja”.
Data wydania: 2014-10-08
ISBN: 978-83-7427-869-0, 9788374278690
Wydawnictwo: DEMART
Stron: 390

Autor

Piotr Gursztyn Piotr Gursztyn
Urodzony 13 października 1970 roku w Polsce (Braniewo)
Piotr Gursztyn jest znanym polskim dziennikarzem oraz historykiem. Piotr Gursztyn ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł magistra obronił pracą pod tytułem „Rosja i polityka wschodnia w myśli Leona Wasilew...

Pozostałe książki:

Po prostu Uważam Rze Do Rzeczy nr 32/2013 Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy? Obłęd 1944 czy 2013
Wszystkie książki Piotr Gursztyn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MAD_ABOUT_YOU
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 1c) E-book 1j) Literatura polska 1ł) Historia: Polska 1o) Powstanie Warszawskie 1ź) 2020

Cytaty z książki

“Historia mordowanych mieszkańców Woli- ludzi najczęściej biednych, prostych i niewykształconych- jest poruszającą lekcją. To historia ludzi, którzy w obliczu śmierci potrafili zachować godność...”
{}
#
“...bezradny, zaszczuty, zrozpaczony człowiek walczący o przetrwanie, którego los wisi na krawędzi, nie słucha najlogiczniejszej argumentacji, nie ustępuje i napiera. ”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl