Samorząd powiatowy w Wielkopolsce w latach 1919-1939

Regina Pacanowska
Samorząd powiatowy w Wielkopolsce w latach 1919-1939
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wprowadzenie do systemu władzy publicznej w Polsce instytucji samorządy terytorialnego i wzrost zainteresowań sprawami samorządu i samorządności stwarza potrzebę badań nad polskimi doświadczeniami w tej dziedzinie. Podjęcie tej problematyki w niniejszej pracy podyktowane zostało potrzebą rozpoznania owych doświadczeń i tradycji, w takim zakresie, w jakim dotyczą one jednostki samorządowej na szczeblu powiatowym. Ponadto nie ma opartej na badaniach źródłowych publikacji poświęconej funkcjonowaniu tego samorządu w okresie międzywojennym. Samorząd terytorialny na szczeblu powiatu, z uwagi na zakres działania i spełniane funkcje, właśnie w okresie II Rzeczypospolitej stanowił najważniejsze ogniwo władzy terenowej. Najdłuższymi zaś tradycjami samorządności szczycili się działacze samorządowi z Wielkopolski. Celem niniejszej pracy jest więc próba ukazania przemian organizacyjno-prawnych samorządu powiatowego w Wielkopolsce w okresie międzywojennym, określenie źródeł dochodu i głównych kierunków działania powiatowych władz samorządowych i zarazem przybliżenie, w odniesieniu do szczebla powiatowego, tradycji samorządowych tego regionu.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7177-390-7, 9788371773907
Wydawnictwo: Poznańskie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Samorząd powiatowy w Wielkopolsce w latach 1919-1939 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Samorząd powiatowy w Wielkopolsce w latach 1919-1939. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl