Sartre. Duma z bycia wolnym

Jose Luis Rodríguez García
Książka Sartre. Duma z bycia wolnym
Książka Sartre. Duma z bycia wolnym
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Sartre był jednym z kilku najbardziej wpływowych intelektualistów XX wieku. Jego myśl jest przede wszystkim refleksją na temat kondycji ludzkiej oraz radykalną obroną wolności. Był czołowym przedstawicielem egzystencjalizmu, nurtu filozoficznego, który wywarł przemożny wpływ na życie intelektualne milionów ludzi w latach 50. i 60. minionego wieku. Bezustannie szlifując swoje zaangażowanie społeczne, konfrontując się także z marksizmem, w końcu zaczął pojmować egzystencjalizm jako refleksję nad wolnością indywidualną, którą koniecznie należy połączyć z kontekstem historycznym. Tylko tak można zrozumieć procesy społeczne, którym kształt nadają z jednej strony nieubłagane prawa historii, a z drugiej odwieczne ludzkie pragnienia do niezależności i godności.  
Tytuł oryginalny: L'orgoglio di essere liberi
Data wydania: 2019-03-06
ISBN: 978-83-282-1615-0, 9788328216150
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 31
Kategoria: Filozofia
Stron: 124
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sartre. Duma z bycia wolnym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sartre. Duma z bycia wolnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}