Ścieżki śródziemnomorskie

Inga Grześczak
Ścieżki śródziemnomorskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest oparta na tym samym pomyśle, co sławne "Adagia" Erazma z Rotterdamu: mamy tu do czynienia ze zbiorem tekstów, których punktem wyjścia są sentencje łacińskie lub greckie. Autorka omawia pochodzenie tych sentencji i osadza je w kontekście literackim i historycznym. Maksymy dają jej także sposobność do interesujących rozważań i dygresji, w których znajdujemy nawiązania do literatury różnych czasów, a nawet do dzisiejszych wydarzeń i obyczajów. Ważną zaletą książki jest jej lekki i dowcipny styl. Dzięki temu czytelnik, nawet mało dotąd obeznany z problematyką świata starożytnego, nie zmęczy się i nie zniechęci, krocząc wytyczonymi przez Autorkę ścieżkami.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-214-1284-9, 9788321412849
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Wiedza Powszechna
Stron: 234

Autor

Inga Grześczak Inga Grześczak Absolwentka filologii klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obecnie prowadzi zajęcia z języka łacińskiego i recepcji antyku w kulturze współczesnej. Przedmiotem jej zainteresowań jest przede wszystkim dziedzictwo antyku w literaturze i obycza...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ścieżki śródziemnomorskie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ścieżki śródziemnomorskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl