Sekcja legalnych morderców. Preludium

Krzysztof Neus
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Sekcja legalnych morderców. Preludium
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy stracisz wszystko, nie musisz już bać się ryzyka.

Cel jest jeden – złoto ukryte przez Inków. Żeby je zdobyć, oddelegowano specjalny samolot, zebrano grupę garimpeiros gotowych do ciężkiej pracy w dżungli oraz przetransportowano sprzęt mający ułatwić i przyspieszyć pracę poszukiwaczy złota. A czasu nie ma zbyt wiele – raptem jakieś trzy i pół miesiąca, nim zacznie się pora deszczowa. Wszystko zostało dokładnie przemyślane, a skarby zdają się czekać na wyciągnięcie ręki. Henry McGregor, dowódca wyprawy, nie wziął pod uwagę tylko jednego – tego, że nie wszyscy członkowie eskapady są gotowi poddać się jego woli i że jest wśród nich ktoś, komu wcale nie zależy na złocie. Wkrótce okaże się, że ten wyjątkowo sprytny gracz może zamienić zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach akcję w niebezpieczną walkę o przetrwanie…

Mężczyzna z wysiłkiem otworzył oczy. Czarne kręgi dalej wirowały. Z trudem uniesione powieki nie wprowadziły żadnej zmiany. Po chwili zdołał zatrzymać i skupić wzrok na jednym punkcie. Zrobił to automatycznie, nie wiedział nawet, co to jest. Dopiero po chwili zrozumiał, że to dziurka od klucza w zamku. Widocznie zapalili światło w korytarzu, bo wcześniej jej nie zauważył. Uświadomił to sobie z trudnością i zaraz potem głos z wiejskiej studni skojarzył z odpowiednią osobą.
[…] Dostać dwa razy w łeb w ciągu paru godzin to przynajmniej o jeden raz za dużo. Tętno mógł sobie policzyć bez dotykania ciała. Pokrywało się z uderzeniami kowalskiego młota, który od jakiegoś czasu podjął pracę w jego głowie.
– Leż spokojnie. Na razie masz dość – stwierdził kapitan. – Odpoczywaj, nie wiadomo, co nas jeszcze czeka.
Data wydania: 2021-01-11
ISBN: 978-83-8219-134-9, 9788382191349
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 386
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powieść przygodowa z sensacją w tle

{} WYBÓR REDAKCJI
11.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 "Gdy stracisz wszystko, nie musisz już bać się ryzyka" Kris Abe człowiek, który skądś się wziął ma tajną misję do wykonania. Kiedyś chłopiec z sierocińca, teraz człowiek, który dla zemsty zrobi wszystko. Wraz z Henrym McGregorym wyrusza do świata Inków. Henry pragnie znaleźć złoto i zaciąga ludzi do karkołomnej pracy w bardzo ciężkich w... {} Recenzja książki Sekcja legalnych morderców. Preludium

Nie wszystko złoto, co się świeci…

{} WYBÓR REDAKCJI
4.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przyznaję, że sięgnęłam po tę książkę ze względu na ZŁOTO, a konkretnie na ZŁOTO INKÓW. Dałam się skusić na łatwy i duży zarobek jak garimpeiros – poszukiwacze złota gotowi do ciężkiej pracy, by znaleźć cenny kruszec. Przyłączyłam się do eskapady, którą dowodził Henry McGregor i wyruszyłam do amazońskiej dżungli. Czas naglił, gdyż za 3,5 miesiąca ... {} Recenzja książki Sekcja legalnych morderców. Preludium

@anu_histeria@anu_histeria {}× 2

Powieść przygodowa?

28.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jeden cel. Grupa poszukiwaczy złota. Nieodnaleziony skarb Inków... Czy to może się udać? Czy ta wyprawa może odbyć się według planu? Grupa garimpeiros wraz ze swoim pracodawcą wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginiony skarb Inków. Przygotowani poszukiwacze wyposażeni w ciężki sprzęt pracują dniami i nocami, by złoto trafiło do ich kieszeni. Jednak... {} Recenzja książki Sekcja legalnych morderców. Preludium

@izka91201@izka91201 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@WystukaneRecenzje
2021-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10

I tak oto przepadłam tuż po przeczytaniu opisu. Sami chyba powiecie, że jest niezwykle zachęcający do sięgnięcia po tę książkę, prawda? Tylko czy o treści też można powiedzieć, że jest świetna?

Zacznę od bohaterów. Główny, czyli zarazem dowódca akcji, Henry jest skonstruowany naprawdę świetnie. Czytając o jego przygodach można poczuć się jak by się mu towarzyszyło, jak by było się tuż obok niego. Za co ogromny plus i jednocześnie minus, bo mam wrażenie, że autor skupił się tylko na nim. Cała reszta jest jakby z przymusu, bo była potrzebna. W końcu sam nie poleci po złoto ukryte przez Inków, prawda? I tak oto, nawet nie pamiętam kim ci ludzie byli i mam poczucie, że nie byli ani trochę potrzebni. A szkoda.

Akcja. Ta jest wartka, co dla mnie jest ogromną zaletą. Nie lubię ciągnących się opisów, ale jednocześnie chciałabym, aby było więcej z powieści przygodowej. Jako tego typu książka, według mnie, byłaby o niebo ciekawsza. Sami musicie przeczytać i zobaczyć, czy to Wasze klimaty, ale ja miałam takie poczucie, że zamiast powieści sensacyjnej lepiej byłoby zrobić przygodówkę.

Myślę jednak, że warto po tę książkę sięgnąć i polecam, szczerze, bo kolejne polskie nazwisko może jeszcze zabłysnąć na półkach księgarni. Choć muszę też przyznać, że ta książka jest lekko niedopracowana. Ale zobaczymy, czekam na kolejną i okaże się, czy autor się rozwinie :)

Wydawnictwu Novae Res dziękuję za egzemplarz!

{}× 5 | link |
@Mirka
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Powieść została świetnie napisana i zaplanowana w sposób, który sprawia, że czujemy wzrastające napięcie i uczucie grożącego niebezpieczeństwa. Autor nie oszczędza uczestników i buduje stopniowo wciągającą fabułę, dokładając nowe elementy, odsłaniając niektóre tajemnice i wątki. Została ona opowiedziana w narracji trzecioosobowej ale obserwujemy wszystko z punktu widzenia głównego bohatera. Po dosyć mocnym początku, w jakim zaczyna się opowieść, akcja zwalnia i przez kilkadziesiąt stron wydaje się smętna, ciągnąca się zbyt długo ale potem okazuje się, że to tylko przygrywka do tego, co dzieje się w dalszej części. W pewnym momencie wszystko przyspiesza i z zapartym tchem obserwujemy jak główny bohater realizuje swój misternie przygotowany plan. Szkoda, że autor nie zdecydował się na podzielenie fabuły na rozdziały, co uczyniłoby ją bardziej przejrzystą. Zastosował jedynie przerwy pomiędzy poszczególnymi wątkami i zdarzeniami. Mimo takiego układu tekstu, historia jest wciągająca i czyta się ją momentami z zapartym tchem oraz podziwem dla genialnego umysłu głównego bohatera, gdy zaczyna się kluczowa rozgrywka.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/03/724-sekcja-legalnych-mordercow.html

{}× 4 | link |
@Allbooksismylife
2021-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Chcę przeczytać
@anu_histeria
2021-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@kejsikej_czyta
2021-02-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane WSPÓŁPRACA 2021
@izka91201
2021-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Aleksandra_99
2021-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Odkrył, że żyć tylko dla siebie to nie żyć wcale.”
{}
#
“Kto pojmie potęgę kochania, zanim sam nie pozna tego we własnych odczuciach?”
{}
#
“Nie wolno zostawiać człowieka bez nadziei, bo wtedy staje się straceńcem gotowym w napadzie wściekłości lub strachu dokonać rzeczy mało przewidywalnych czy wręcz szalonych.”
{}
#
“Opanował go głód, wręcz mania czytania. Wciągało go to coraz bardziej i głębiej, zapraszało do swego wnętrza, oferując coraz to nowsze przygody. Jego skostniały i zastraszony umysł drgnął i po...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl