Opinia na temat książki Sekret Wielkiego Mistrza

@Eufrozyna @Eufrozyna · 2024-05-21 11:07:22
Przeczytane Dla Dzieci
Tytułowe Kroniki Archeo to pięknie oprawione przez dziadka introligatora zeszyty, w których Ania i Bartek prowadzą zapiski podczas swoich przygód – a są to przygody niezwykłe, związane z ukrytymi skarbami, starymi legendami i pomysłowymi zagadkami.
W tej części na celowniku piątki młodych bohaterów (Ania i Bartek są dziećmi polskich archeologów, Mary Jane, Jim i Martin pochodzą z Wielkiej Brytanii) znalazł się, zupełnie przypadkowo, skarb krzyżacki. Świetna propozycja dla miłośników polskiej historii, zabytków i skarbów, bowiem pod awanturniczą fabułą autorka przemyca historyczne fakty i ciekawostki, umieszcza notki biograficzne słynnych postaci (jak Władysław Jagiełło czy Urlich von Jungingen), wyjaśnia trudniejsze wyrażenia, tłumaczy, czym były m.in. wyprawy krzyżowe, kamień filozoficzny, czego symbolem jest pelikan. Operuje przy tym lekkim piórem i prostym językiem.
Fabuła jest niewiarygodna, ale właśnie takie przygody dzieci intrygują i dostarczają niezwykłych emocji. Bo przecież chyba każdy marzył o odkryciu skarbu, prawda?
Ocena:
Data przeczytania: 2024-05-21
× 16 Polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia!
Sekret Wielkiego Mistrza
Sekret Wielkiego Mistrza
Agnieszka Stelmaszyk
8.8/10
Cykl: Kroniki Archeo, tom 3

Sekrety! Tajne organizacje! Akcja! Lato w Polsce zapowiadało się cudownie! Lasy, łąki, pyszne czereśnie prosto z drzewa! Do tego turniej rycerski i niezapomniane pojedynki. Tak, wakacje upłynęłyby na...

Komentarze

Pozostałe opinie

Nie mogę się doczekać aż po nią sięgnę.

@Avenix@Avenix
© 2007 - 2024 nakanapie.pl