Główna bohaterka książki Dare Wright, była utalentowaną artystką, która napisała książkę ,,Samotna lalka’’, zakwalifikowaną mimo kontrowersji jako lektura dla dzieci. Dziennikarka Jean Nathan, która w dzieciństwie zaczytywała się w tej pozycji, zdecydowała się napisać biografię o Dare, która mieszka w nowojorskim domu opieki. Dzięki reporterskiemu śledztwu okazuje się, że ,,Samotna lalka’’ to opowieść, która odzwierciedla losy Wright oraz jej rodziny.
Róż bijący z okładki jest zwodniczy. Książka pani Jean Nathan jest przesiąknięta smutkiem. Biografia Dare jest jednocześnie fascynującą, ale i uderzającą opowieścią o wrażliwej i skrzywdzonej kobiecie, która nie potrafiła się uwolnić spod wpływu matki.
,,Miałem wrażenie – powiedział – jakby pochodziła z innej planety. Ona i jej matka były w istocie małymi dziećmi. Dare żyła w wyimaginowanym świecie, w którym bawiła się lalkami. Moim zdaniem tę dziewczynę zniszczyła jej matka. Była w tym jakaś niezdrowa fascynacja. Dare ewidentnie znajdowała się pod urokiem Edie’’.
Po biografie lub autobiografie sięgam zawsze wtedy, kiedy interesuje mnie życiorys danej postaci. Przy okazji tej książki zrobiłam wyjątek, ponieważ Dare Wright nie była mi wcześniej znana. Nie żałuję swojego wyboru, ponieważ wyjście poza strefę komfortu i odejście od pewnych przyzwyczajeń ma swoje dobre strony. Ode mnie 7/10.