Semiotyka kultury

Bogusław Żyłko
Semiotyka kultury
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fragment: \"W pierwszym okresie działalności szkoły (lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte) jej horyzont poznawczy wyznaczało rozumienie kultury jako układu systemów znakowych i całokształtu powstających w ich granicach tekstów.\" Zadaniem niniejszej rozprawy jest w miarę wyczerpujący opis zjawiska, które w historii współczesnej humanistyki określa się mianem tartusko-moskiewskiej szkoły semiotycznej. Książka zawiera rys historyczny szkoły, okoliczności, które umożliwiły jej powstanie, charakterystykę jej ojców-założycieli, omówienie głównych etapów rozwojowych szkoły, początków, okresu \"burzy i naporu\" i zmierzchu. Z kolei zawartość merytoryczna prac semiotyków z Tartu i Moskwy została przedstawiona niejako w dwóch odsłonach. Niniejszy tom prezentuje główne idee, na których opiera się cała doktryna omawianej szkoły. Jej zastosowanie w badaniach nad rozmaitymi dziedzinami kultury ukazane zostanie w oddzielnej publikacji.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7453-940-1, 9788374539401
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Podręcznik Humanisty
Stron: 272

Autor

Bogusław Żyłko Bogusław Żyłko
Urodzony 10 lipca 1944 roku na Litwie
Profesor zwyczajny w Uniwersytecie Gdańskim, pracownik Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa. Zajmuje się semiotyką kultury, rosyjskimi doktrynami estetycznymi (zwłaszcza literaturoznawczymi) XX wieku, historią idei. Niedawno w wydawnictw...

Pozostałe książki:

Historia filozofii rosyjskiej Rosja i znaki. Kultura szlachecka w wieku XVIII i na początku XIX Semiotyka kultury
Wszystkie książki Bogusław Żyłko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Semiotyka kultury aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Semiotyka kultury. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl