Sentencje Ojców. Pirke Avot

Paweł Śpiewak
Sentencje Ojców. Pirke Avot
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nie czyń bliźniemu swemu, tego co ci niemiłe. To jest cała Tora, reszta jest komentarzem. Teraz idź i się ucz. - Hillel Sentencje Ojców - po hebrajsku Pirke Awot - są zbiorem żydowskich pouczeń etycznych spisanych przez starożytnych rabinów. To wyjątkowe dzieło stanowi jeden z traktatów Miszny i wchodzi w skład Talmudu. Tradycyjnie sentencje są odczytywane w okresie między Paschą a świętem ofiarowania Tory. Studia nad Talmudem i Torą rozwijają w nas doskonałość w relacjach międzyludzkich, nastawieniu do siebie i więzi z Bogiem. Na drodze do doskonałości potrzebne są nam zarówno wiedza, jak i nakazy etyczne. To one mają nas dyscyplinować i uczyć panowania nad sobą. Mądrość zawarta w Sentencjach Ojców to sztuka dobrego życia zapisana w krótkich zdaniach, tak cenionych przez tradycję żydowską.
Data wydania: 2015-08-25
ISBN: 978-83-7767-925-8, 9788377679258
Wydawnictwo: WAM
Stron: 176

Autor

Paweł Śpiewak Paweł Śpiewak
Urodzony 17 kwietnia 1951 roku w Polsce (Warszawa)
Paweł Śpiewak – polski socjolog i historyk idei, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, poseł na Sejm V kadencji, w latach 2011–2020 dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Pozostałe książki:

Midrasze : księga nad księgami Pamięć po komunizmie Klasyczne teorie socjologiczne. Wybór tekstów Druga rewolucja w małym mieście - Ireneusz Krzemiński, Paweł Śpiewak Kompleta czyli Liturgiczna Modlitwa na zakończenie dnia
Wszystkie książki Paweł Śpiewak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Sentencje Ojców. Pirke Avot aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sentencje Ojców. Pirke Avot. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl