Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt

Simona Kossak
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt
Książka Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czy orły tęsknią? Czy słonie płaczą? Czy sarny kochają? Czy delfiny rozpaczają? Czy bobry przyjaźnią się z łasicami? Czy goryle łkają ze szczęścia? Czy zwierzęta rozmawiają ze sobą i z ludźmi? Czy lubią się bawić i nie lubią przemocy? Życie emocjonalne zwierząt dla niektórych jest i zawsze było czymś oczywistym – ale dopiero niedawno naukowcy potwierdzają to, o czym wiedział każdy, kto przyjaźnił się kiedyś z psem, kotem, koniem, dzikiem czy sroką: że człowiek nie różni się aż tak bardzo od innych zwierząt i nie jest aż tak wyjątkowy. Simona Kossak oprócz pisania książek wspaniale opowiadała. Przez wiele lat słuchacze Radia Białystok mieli przyjemność słuchania jej gawęd. Uczyła w nich wrażliwości na los istot słabszych od nas. Przekazywała nie tylko wiedzę, ale i zarażała pasją, zaangażowaniem i poczuciem humoru. Dzieliła się obserwacjami i osobistymi doświadczeniami. Mówiła obrazowo, dowcipnie, prosto i potoczyście. W Sercu i pazurze opowiada o zaletach i wadach życia w grupie i w pojedynkę, o kłamstwach w świecie zwierząt, o miłości rodzicielskiej, radości i zabawie, o różnych obliczach smutku, rozpaczy i depresji, o tym, czego zwierzęta się boją i jak reagują, gdy są przestraszone, a wreszcie o złości, złośliwości i agresji. Ta lektura zmieni wasze spojrzenie na świat.  
Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-66140-23-3, 9788366140233
Wydawnictwo: Marginesy
Seria: EKO
Stron: 343
dodana przez: Mirko

Autor

Urodzona 30 maja 1943 roku w Polsce (Kraków)

Biolog, leśnik, profesor, popularyzator nauki. Znana z bezkompromisowych poglądów i działań na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie w starej leśniczówce Dziedzinka mieszkała ponad 30 lat. Urodziła się w artystycznej rodzini...

Książki Simona Kossak

Wszystkie książki Simona Kossak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jesteśmy podobni do naszych braci mniejszych.

Autorka Simona Kossak to fachowiec w tej dziedzinie, ponieważ jest z wykształcenia biologiem oraz miłośniczką przyrody zwłaszcza Puszczy Białowieskiej. W swojej książce " Serce i pazur" zabiera nas w niezwykłą podróż po świecie zwierząt. I jak można się przekonać w wielu aspektach są bardzo podobne do nas ludzi. Podobnie jak my są gatunki, które preferują życie stadne, a członkowie nie potrafią funkcjonować samotnie. Jest to związanie z miejscem gdzie dany zwierz żyje. Tam gdzie jest dużo pożywienia ogromne stado nie ma problemu z przetrwaniem i rozrodem Inaczej jest w środowisku jakim jest ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@agulkag
2020-01-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Edyta_Lutek
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Vanille
2019-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}