Serce w gorsecie : dziennik niepełnosprawnej

Ursula Eggli
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Serce w gorsecie : dziennik niepełnosprawnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka książki zmuszona jest spędzić swoje życie na wózku inwalidzkim, ponieważ cierpi na zanik mięśni. Prezentuje czytelnikowi swój dziennik. Opowiada w nim o problemach, które wynikają z jej upośledzenia oraz ze współżycia z "normalnymi". Mówi o tym w uczciwy, rozsądny i daleki od sentymentalizmu sposób.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88119-24-8, 9788388119248
Wydawnictwo: Salwator

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Serce w gorsecie : dziennik niepełnosprawnej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@BarbaraMaster
2020-10-24
7 /10
Przeczytane Niepełnosprawość, choroba Posiadam

Ta książka porusza bardzo ważne tematy dotyczące także osób niepełnosprawnych. Pokazuje że osoby niepełnosprawne mają prawo się, zakochać i potrafią kochać a także pokazuje tą kwestie życia która wg niektórych pełnosprawnych ludzi nie dotyczy osób niepełnosprawnych, nie ma prawa istnieć w ich życiu, mowa tu o potrzebach seksualnych, sferze seksualnej osób niepełnosprawnych. Otóż wcale nie jest tak że osoby niepełnosprawne to bezpłciowe istoty jak czasami są oni nazywani, osoby które wg ludzi żyjących stereotypami nie odczuwają żadnych potrzeb seksualnych. Otóż to nieprawda osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak każdy zdrowy człowiek, również potrzeby seksualne bo są oni takimi samymi ludźmi jak każda istota ludzka. To, że widzimy w osobie niepełnosprawnej jakieś ograniczenia ogranicza to tylko tych ich obserwujących a nas niepełnosprawnych tylko jeszcze bardziej motywuje do jak najbardziej zwyczajnego życia, życia jak osoba pełnosprawna.

| link |
@Blissfultobooks
2020-11-25
5 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Serce w gorsecie : dziennik niepełnosprawnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl