Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd

Ulrich Schnabel
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Jak zareagowalibyście na informację, że jesteście śmiertelnie chorzy? Z reguły reakcją na taką wiadomość jest niedowierzanie, wściekłość lub depresja. Ale nie u wszystkich. Kiedy 21-letni Stephen Hawking dowiedział się, że choruje na stwardnienie zanikowe boczne – chorobę, której postęp powoduje paraliż ciała, a w efekcie śmierć – nie załamał się. Nie wiedział, czy zdąży dokończyć pisany właśnie doktorat, nie mówiąc już o jakichkolwiek planach na przyszłość. Ale nie poddał się i zwyciężył: dożył 78 lat, został ojcem, dziadkiem, a także światowej sławy naukowcem. W zaakceptowaniu tej sytuacji nie pomogła mu wiara w Boga. Hawknig był osobą na wskroś racjonalną. Wierzył, ale tylko w naukę. Nie miał nadzwyczajnej woli czy siły psychicznej. A jednak zwyciężył. Dlaczego? W jaki sposób?

Na to pytanie stara się właśnie odpowiedzieć tak książka.

„Siła wewnętrznej wolności” nie jest książką o naiwnej nadziei, że wszystko jakoś się ułoży. Nie jest to również poradnik „pozytywnego myślenia”. Schnabel opisuje „nadzieję racjonalną” opartą na rzeczowej ocenie sytuacji. Nie chodzi w niej o to, aby na wszystko patrzeć przez różowe okulary, ale aby mieć świadomość powagi sytuacji a mimo to z zaufaniem patrzeć w przyszłość. Pyta psychologów, socjologów, polityków i filozofów o przepis na to, aby nawet w pozornie beznadziejnych sytuacjach nie tracić wiary, że będzie lepiej.

Data wydania: 2020-05-20
Wydawnictwo: Muza
dodana przez: kazal_ka
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ulrich Schnabel Ulrich Schnabel
Urodzony w 1962 roku w Niemczech
Ulrich Schnabel jest dziennikarzem i fizykiem kwantowym. Jego książki tłumaczone są na wiele języków. „Sztuka leniuchowania” i „Zmierzyć wiarę” to naukowe zmierzenie się z tematami bliskimi każdemu z nas – dbaniem o własną duchowość, wiarę, religię....

Pozostałe książki:

Siła wewnętrznej wolności Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia Ile kosztuje uśmiech? Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze
Wszystkie książki Ulrich Schnabel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bo siła jest w nas.

16.07.2020

"Siła wewnętrznej wolności" to kolejny poradnik po który zdecydowałam się sięgnąć. Ale to nie jest taki zwykły sobie poradnik - to raczej coś co ma nas podnieść na duchu, pokazać że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście niezależnie od tego jak kiepsko by się to wydawało. I wiecie co? Do mnie to przemawia. Autor w swojej książce opowiada o l... Recenzja książki Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd

Siła wewnętrznej wolności

29.06.2020

Obecnie jest prawdziwy wysyp książek rozwojowych - znajdziemy je wszędzie, traktujące o wielu aspektach naszego życia. W całym wachlarzu ciężko wychwycić te naprawdę dobre. Dające nie tylko dobre rady, które czytelnik próbuje przekładać na swoje życie, ale przede wszystkim - dobre tropy, by czytelnik mógł dalej się rozwijać i szukał odpowiedzi na ... Recenzja książki Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd

@Ewik@Ewik × 1

Dawka motywacji na trudne czasy

6.02.2021

W swoim życiu mamy czasem do czynienia z problemami, które wydają nam się nie do rozwiązania. Myślimy wówczas, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia i nic nie jest w stanie odmienić naszego tragicznego położenia. Jestem pewna, że po przeczytaniu tej lektury zdecydowana większość kłopotów traci na wartości. Obecnie na rynku czytelniczym znajdu... Recenzja książki Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd

@eliza.czyta@eliza.czyta

Inne spojrzenie na życie w pełnej radości

27.12.2020

"Siła wewnętrznej wolności" to kolejny poradnik, który szczęśliwie trafił w moje ręce. Jednak nie jest to książka, jakich na rynku już wiele. Ma w sobie dużo więcej realnego życia za sprawą przytoczonych historii. Mamy tutaj okazję poznać takie osobistości jak Stephen Hawking czy dziewczynę ocalałą z katastrofy lotniczej. Jak to się stało, że ... Recenzja książki Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Ferante
2020-12-27
8 /10
Przeczytane

"Siła wewnętrznej wolności" to kolejny poradnik, który szczęśliwie trafił w moje ręce. Jednak nie jest to książka, jakich na rynku już wiele. Ma w sobie dużo więcej realnego życia za sprawą przytoczonych historii.

Mamy tutaj okazję poznać takie osobistości jak Stephen Hawking czy dziewczynę ocalałą z katastrofy lotniczej. Jak to się stało, że udało im się być szczęśliwym pomimo życiowych tragedii? Jak udało im się dotrzeć do swojego wewnętrznego "ja" i być dobrej myśli?

Tak naprawdę w życiu nie chodzi o to, aby myśleć pozytywnie i wierzyć, że czeka mnie tylko to, co najlepsze. Trzeba być przygotowanym na trudne sytuacje, ale akceptować je. I być właśnie dobrej myśli, że nic nie dzieje się bez przyczyny i mogę to przetrwać, dalej cieszyć się życiem i zarażać dobrym słowem innych.

W książce możemy też poznać schemat działania mózgu podczas trudności. Czy zazwyczaj popadamy w depresję, złość a może wypieramy, że zło nas nie dotyczy?
Jak to się stało, że w tak trudnych chwilach ludzie potrafią się podnieść i walczyć o swoje lepsze jutro, choć los rzuca nam kłody pod nogi?

Nie jest to typowy poradnik, w którym naukowe słownictwo przeważa. To tutaj poznasz mnóstwo faktów, ludzi i wydarzeń, w których być może odnajdziesz siebie. Odnajdziesz coś, co pomoże Ci przetrwać trudności, przez które właśnie przechodzisz.

Warto wiedzieć, że większość...

| link |
@Toska98
2021-04-01
6 /10
Przeczytane

Ojej… Przyznaję, że tutaj się zawiodłam. Tego autora znam ze “Sztuki leniuchowania”, która mnie zachwyciła, zainteresowała i obdarzyła kojącym spokojem. Może dlatego i tej książce postawiłam bardzo wysoką poprzeczkę, której ta po prostu nie spełniła. Ulrich Schnabel po raz kolejny dzieli się ogromem wiedzy, ciekawostkami, różnymi historiami i przykładami ludzi, którzy wypracowali w sobie swego rodzaju poczucie wolności. Ja jednak nie czuję się usatysfakcjonowana, tak jakby ten temat ledwie został liźnięty. Nadal nie wiem, jak zadbać o to, by znaleźć w sobie jeszcze więcej niezależności, wolności przez duże W. No chyba, że problemem jest już mój charakter… Ja z natury jestem bardzo niezależna, więc może to, czego miałam się dowiedzieć i co dla wielu osób było tajemnicą, dla mnie było oczywiste. Ale jakoś tak mi nieswojo, zawiodłam się. A mimo to polecam. Książka jest ciekawa, chociaż nie nasyca.

| link |
@eliza.czyta
@eliza.czyta
2021-02-06
6 /10
Przeczytane
@Anna_Szymczak
2020-07-16
8 /10
Przeczytane
@Ewik
@Ewik
2020-06-29
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Siła wewnętrznej wolności i dlaczego jest ona dzisiaj tak ważna, jak nigdy dotąd. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat