Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

Ulrich Schnabel
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nic nie robić bez poczucia winy? Czy to w ogóle jeszcze jest możliwe? W dzisiejszym świecie, który nam tyle oferuje? W czasach kiedy społeczna presja, by osiągać w życiu wciąż „więcej i więcej” jest tak silna? O tym, że umysł i dusza potrzebują ciszy, chwil jałowego biegu, zwykłej bezczynności, filozofowie wiedzą – przypomina Ulrich Schnabel – już od dawna, a od pewnego czasu prawdę tę odkrywa także nauka. W społeczeństwie przyśpieszenia i permanentnej komunikacji wszystkich ze wszystkimi chwile wytchnienia są niezwykle cenne, pisze Schnabel. I uświadamia nam na nowo, że od „słodkiego nicnierobienia” zależą nie tylko nasza kreatywność i pomysłowość – to także szansa, aby poznać samych siebie, odnowić swoją siłę woli. Przyznaje, że nie jest łatwo uwolnić się od nacisków otoczenia, które oczekuje, że nieustannie będziemy dyspozycyjni, skoro to możliwe. Dlatego stara się nam udzielić jak najlepszej rady w sprawie leniuchowania. Czy okaże się pomocna? Czy dzięki książce rozpoznamy dręczące nas problemy? Przekonajmy się o tym sami.
Data wydania: 2018-09-26
ISBN: 978-83-287-1065-8, 9788328710658
Wydawnictwo: Muza
Seria: Spectrum
Stron: 256
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ulrich Schnabel Ulrich Schnabel
Urodzony w 1962 roku w Niemczech
Ulrich Schnabel jest dziennikarzem i fizykiem kwantowym. Jego książki tłumaczone są na wiele języków. „Sztuka leniuchowania” i „Zmierzyć wiarę” to naukowe zmierzenie się z tematami bliskimi każdemu z nas – dbaniem o własną duchowość, wiarę, religię....

Pozostałe książki:

Ile kosztuje uśmiech? Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze Siła wewnętrznej wolności
Wszystkie książki Ulrich Schnabel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Toska98
2020-09-27
10 /10
Przeczytane

Tym, co zachwyciło mnie przede wszystkim w tej książce był spokój – kojący, wszechogarniający mnie, gdy brnęłam przez kolejne strony. I myślę, że warto zacząć właśnie od tej kwestii. Ulrich Schnabel napisał fantastyczną książkę, która nie tylko wprowadza nas w temat zdrowego, potrzebnego leniuchowania, ale doskonale obrazuje ten temat. Wreszcie trafiłam na książkę, która nie rzuca suchymi faktami i poza tym właściwie nie wprowadza do naszego życia niczego nowego. “Sztuka leniuchowania” prowadzi nas krok po kroku przez kwestię odpuszczania sobie i pozostawania sam na sam ze swoimi myślami. Autor opowiada, dlaczego nasze ciało i umysł potrzebują odpoczynku, podczas którego nie robimy właściwie nic. Myślę, że ta lektura jest niezwykle potrzebna i staje się odpowiedzią na potrzeby współczesnych, wiecznie zabieganych osób, które czują wyrzuty sumienia, gdy usiądą choćby na pięć minut.

Cała recenzja: https://znakomita.com/2020/09/27/sztuka-leniuchowania-41-2020/

| link |
@Airain
2021-06-17
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl