Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

ks. Sylwester Robak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W dzisiejszym świecie wielu jest ludzi osamotnionych, przytłoczonych nadmiarem informacji oraz mało znaczących bodźców i przeżyć. Taka sytuacja wpędza nas w emocjonalne zagubienie, a nawet w rozmaite choroby i prawdziwe cierpienie. Czy odpowiedź na te problemy można znaleźć w życiu Świętej Faustyny?
Misja głoszenia światu Bożego Miłosierdzia, którą Jezus powierzył Siostrze Faustynie, przysparzała jej wielu upokorzeń i cierpień, jednak pomimo trudnych doświadczeń Święta Faustyna w pełni wywiązała się ze zleconego jej zadania. Wszelkie dotykające ją bolesne doświadczenia polecała Jezusowi Miłosiernemu, ufając, że On w swej opatrzności potrafi wyprowadzić z nich dobro. Wskutek cierpienia świat dla Siostry Faustyny jakby zatrzymywał się, a ona miała wtedy możliwość kontemplowania tego, co w życiu najważniejsze. Zastanawiała się nad sensem życia, ale też w sposób sensowny przeżywała je, ofiarując Chrystusowi i wszystkim potrzebującym miłosierdzia wartościowy i bezinteresowny dar siebie samej.
Święta Faustyna uczy nas, że cierpienie przyjmowane z wiarą zbliża do Boga i prowadzi do zjednoczenia z Nim. Cierpliwie nam tłumaczy, że nadzieją dla świata jest Ewangelia, ponieważ Dobra Nowina oświetla mroki cierpienia światłem nadprzyrodzonym, pełnym ciepła i pokoju, wiarygodnym, ponieważ pochodzącym od Boga.
Z pewnością warto sięgnąć po książkę księdza Sylwestra Robaka, by razem z autorem zachwycić się precyzją opisów mistycznego doświadczenia obecności Jezusa, przekazanych w Dzienniczku i Listach Siostry Faustyny, a przede wszystkim by zgłębić sens słów Jezusa skierowanych do Świętej: Nie żyjesz dla siebie, ale dla dusz. Z cierpień twoich będą korzystać inne dusze. Przeciągłe cierpienie twoje da im światło i siłę do zgadzania się z wolą moją.

Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia – opis wydawcy
Data wydania: 2020-01-01
ISBN: 978-83-8144-181-0, 9788381441810
Wydawnictwo: Jedność
Kategoria: Biografia
Stron: 352
dodana przez: Anna30

Autor

ks. Sylwester Robak ks. Sylwester Robak
Urodzony w 1978 roku w Polsce (Włoszczowa)
Ks. dr Sylwester Robak - doktor teologii duchowości (2017 - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie); kapłan diecezji kieleckiej; katecheta dzieci i młodzieży, członek apostołów miłosierdzia „Faustinum" nauczyciel dyplomowany oraz spowiednik w...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

3.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czytanie książki o świętej i to w kontekście cierpienia — nie przychodziło mi łatwo. Niektóre fragmenty czytałam po kilka razy. Zdarzało się, że otworzyłam książkę i nie byłam gotowa w danym momencie na jej odbiór. Autorem książki jest ksiądz, doktor teologii duchowości. Swoje rozważania na temat posłannictwa świętej Faustyny oparł w głównej mier... {} Recenzja książki Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

@Anna30@Anna30 {}× 9

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2020-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl