Skały, minerały

R. F. Symes
Książka Skały, minerały
Książka Skały, minerały
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oto oszałamiający, barwny świat skał, minerałów, kryształów, kamieni szlachetnych i skamieniałości. Patrzę na skały, które przybyły z kosmosu, na ślady zwierząt i roślin wymarłych przed milionami lat, na stalaktyty i stalagmity w jaskiniach, na działanie fal morskich i wiatru an pustyni, na baśniowe krajobrazy skalne wywołane erozją. Podziwiam niezwykłe piękno kryształów i precyzję ich matematycznych form, bezcenne samorodki złota, srebra i platyny, najsławniejsze marmury świata, zieleń turkusu i koncentryczne barwy agatu. Poznaję wnętrze wulkanu i to co powstaje z roztopionej lawy, narzędzia krzemienne człowiek pierwotnego, rożne szlify drogocennych kamieni, przyczynę, dla której grafit jest miękki, a diament twardy, historie węgla kamiennego i wiele, wiele więcej.  
Tytuł oryginalny: Rocks & Minerals
Data wydania: 1991
ISBN: 83-213-3606-X, 832133606X
Wydawnictwo: Arkady
Seria: Patrzę. Podziwiam. Poznaję.
Kategoria: Naukowe
Stron: 64
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Skały, minerały nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skały, minerały. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}