Skarby ludzkości. Dziedzictwo dokumentacyjne UNESCO

Gabriele Intemann, Karin Guggeis, Natalie Göltenboth, Stefan Eisenhofer ...
Skarby ludzkości. Dziedzictwo dokumentacyjne UNESCO
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książki, rękopisy, partytury, archiwa fotograficzne, dźwiękowe i filmowe. Oprócz Listy Światowego Dziedzictwa, służącej ochronie zabytków kultury i przyrody, UNESCO prowadzi również rejestr wybranych zabytków dokumentacyjnych: "Memory of the World" (Pamięć Świata). Celem tego programu UNESCO jest zachowanie dokumentów będących świadectwem kluczowych wydarzeń politycznych, społecznych, religijnych, kulturalnych i historycznych: stanowiących punkty kulminacyjne oraz momenty zwrotne w dziejach ludzkości. Rejestr obejmuje obecnie 158 dokumentów z całego świata, w tym Tkaninę z Bayeux, meksykańskie Kodeksy Azteków, cesarskie listy egzaminacyjne z czasów dynastii Qing oraz najstarszy zachowany egzemplarz Koranu.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-3-939991-33-5, 9783939991335
Wydawnictwo: MAK

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Skarby ludzkości. Dziedzictwo dokumentacyjne UNESCO aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skarby ludzkości. Dziedzictwo dokumentacyjne UNESCO. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl