Skrybowie i uczeni O tym w jaki sposób antyczne teksty literackie przetrwały do naszych czasów

Leighton Reynolds, Nigel G. Wilson
Skrybowie i uczeni O tym w jaki sposób antyczne teksty literackie przetrwały do naszych czasów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to pierwszy polski przekład Scribes and Scholars [Skryby i uczeni. Wprowadzenie do transmisji literatury greckiej i łacińskiej]. Książka L.D. Reynoldsa i N.G. Wilsona, filologów oksfordzkich, stanowi wprowadzenie do problematyki krytyki tekstu i tradycji przekazu literatury antycznej. Książka zawiera bardzo dobrze opisane ilustracje, przedstawiające typy rękopisów antycznych i średniowiecznych, obszerne noty bibliograficzne oraz szczegółowe indeksy. Jest to pełne i chronologiczne opracowanie tematu - korzeni piśmienności naszego kręgu kulturowego, na szerokim tle dziejów szkolnictwa, książki, bibliotek, prądów i mód literackich, wreszcie filologii i recepcji tekstów od starożytności aż po nowożytność. Ksiązka będzie służyć jako podręcznik lub pomoc dydaktyczna dla studentów a filologii, historii, antropologii i filozofii.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-235-0564-8, 9788323505648
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Stron: 440

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Skrybowie i uczeni O tym w jaki sposób antyczne teksty literackie przetrwały do naszych czasów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skrybowie i uczeni O tym w jaki sposób antyczne teksty literackie przetrwały do naszych czasów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe