Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata

Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? To odwieczne pytania ludzkości. Kto z nas nie zadawał ich sobie, spoglądając w niebo? Rocky Kolb podejmuje próbę wyjaśnienia tych kosmologicznych zagadnień, dając Czytelnikowi możliwość zapoznania się z najbardziej oszałamiającymi odkryciami badań astrofizyków. Prezentuje bardzo osobiste spojrzenie na zmiany zachodzące w astronomii i astrofizyce od czasów najdawniejszych aż do współczesności, a także na historię poznania gwiazd i Drogi Mlecznej, sposób ukształtowania Wszechświata pozagalaktycznego oraz okoliczności sformułowania współczesnej teorii Wielkiego Wybuchu. Historia kosmologii nie jest według niego opowieścią o rozwoju naukowej dyscypliny, ale raczej „relacją z tryumfów ludzkiego ducha i wyobraźni”. Kolb wprowadza Czytelnika w fascynujący i tajemniczy świat kosmosu, przystępnie i barwnie wyjaśnia skomplikowane zagadnienia z dziedziny astrofizyki, przeplatając swoją opowieść zabawnymi anegdotami. Książka „Ślepi obserwatorzy nieba” zdobyła w 1996 roku Emme Award, nagrodę przyznawaną przez Amerykańskie Towarzystwo Aeronautyczne. ...kiedyś czułem się tak, jakbym oderwał się od Ziemi. To wspaniałe uczucie. Mam nadzieję, że w tej książce potrafiłem przekazać choć jego część. A zatem kupujcie, czytajcie, cieszcie się!
Tytuł oryginalny: Blind Watchers Of The Sky: The People And Ideas That Shaped Our View Of The Universe
Data wydania: 2006-05-18
ISBN: 83-7469-291-X, 837469291X
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 312

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl