Słownik lutników działających na historycznych i obecnych ziemiach polskich oraz lutników polskich działających za granicą do 1950 roku

Beniamin Vogel
Słownik lutników działających na historycznych i obecnych ziemiach polskich oraz lutników polskich działających za granicą do 1950 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od czasu ukazania się Słownika lutników polskich Zdzisława Szulca (Poznań 1953) minęło już ponad 50 lat. Badania nad dziejami polskiego lutnictwa znacznie przekroczyły granice wyznaczone przez tego zasłużonego polskiego instrumentologa i kolekcjonera. Dokonano kolejnych odkryć (w tym archeologicznych) dawnego instrumentarium, przebadano znacznie większą liczbę zachowanych instrumentów, a powstałe dzięki temu artykuły i opracowania naukowe wypełniły częściowo luki w pracy Szulca i umożliwiły korektę niektórych hipotez. W nowym Słowniku lutników Beniamina Vogla znajdują się lutnicy aktywni na ziemiach polskich, a także polscy aktywni za granicą. Pominięci zostali, licznie wymieniani przez Szulca, instrumentarze, szczególnie z wcześniejszych stuleci, o których nie wiadomo, czy budowali instrumenty lutnicze. Poszczególne hasła obejmują znane dotychczas dane bibliograficzne, krótką charakterystykę instrumentów, informację o zachowanych i znanych instrumentach oraz bibliografię. Książkę kończy Wykaz miejscowości i działających w nich lutników.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7241-557-8, 9788372415578
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Słownik lutników działających na historycznych i obecnych ziemiach polskich oraz lutników polskich działających za granicą do 1950 roku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Słownik lutników działających na historycznych i obecnych ziemiach polskich oraz lutników polskich działających za granicą do 1950 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl