Służąc rządom dobrego prawa

Andrzej Rzepliński, Krzysztof Sobczak
Służąc rządom dobrego prawa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Służąc rządom dobrego prawa zawiera serię wywiadów z profesorem Andrzejem Rzeplińskim, z których wyłania się obraz dochodzenia Polski do standardu państwa prawa i demokracji widziany z perspektywy świadka, a zarazem współautora tych zdarzeń. Profesor Andrzej Rzepliński wskazuje i poddaje wnikliwej ocenie zjawiska wpływające na kształt demokracji i praworządności w Polsce. W prezentowanych rozmowach autorzy poruszają ważne współcześnie tematy, takie jak: gwarancje ochrony praw człowieka na świecie, legalizacja związków partnerskich, wpływ lustracji na demokrację w Polsce, szanse i zagrożenia związane z rozwojem techniki informatycznej.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-264-8240-3, 9788326482403
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Kategoria: Reportaż
Stron: 364

Autor

Andrzej Rzepliński Andrzej Rzepliński
Urodzony 26 listopada 1949 roku w Polsce (Ciechanów)
Andrzej Rzepliński – polski prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2007–2016 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2010–2016 prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Pozostałe książki:

Wokół Jedwabnego. Tom 1. Studia Sędzia gorszego sortu Dożywotnie pozbawienie wolności. Zabójca, jego zbrodnia i kara The Penalty of Life Imprisonment The Killer, His Crime and the Punishment
Wszystkie książki Andrzej Rzepliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Służąc rządom dobrego prawa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Służąc rządom dobrego prawa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl