Smocze oko, tom 8

Sarwat Chadda
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Smocze oko, tom 8
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Czwórka Zielonych Płaszczy – Conor, Abeke, Rollan i Meilin – stali się więźniami. Zostali schwytani przez Przysięgłych i zniewoleni mimo że nie popełnili zbrodni, o którą się ich oskarża. Okazuje się, że spisek przeciwko czwórce bohaterów sięga o wiele dalej, niż się wszystkim wydawało. Ktoś rozdaje karty i manipuluje zarówno Zielonymi Płaszczami, jak i władcami świata Erdasu. Conor, Abeke, Rollan i Meilin mogą (i muszą) zawierzyć tylko swoim zwierzoduchom. Jeśli ich misja się nie powiedzie, Erdas zniknie.

Tytuł oryginalny: The Dragon's Eye
Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 978-83-280-6092-0, 9788328060920
Wydawnictwo: Wilga
Cykl: Spirit Animals, tom 8
Stron: 248
dodana przez: Asamitt

Autor

Sarwat Chadda Sarwat Chadda Sarwat Chadda wychował się jako muzułmanin i ożenił się z córką pastora. Jego pisarstwo odzwierciedla oba te elementy. Obecnie mieszka w Londynie ze swoją rodziną.

Pozostałe książki:

Pocałunek Anioła Ciemności Bogini Ciemności
Wszystkie książki Sarwat Chadda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niepowodzenie misji będzie oznaczało koniec Erdasu!

15.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

SMOCZE OKO. SARWAT CHADDA. Ostatni tom i ostatnia potyczka naszych bohaterów i ich zwierzoduchów dobiega końca. Przeżyłam ciekawą i niebezpieczną przygodę razem z tymi niezwykłymi dziećmi i trochę mi smutno, że to niestety już koniec. Osiem tomów przeleciało strasznie szybko i mam troszeczkę niedosyt, bo chciałoby się jeszcze, mimo tych wszystki... {} Recenzja książki Smocze oko, tom 8

@jagodabuch@jagodabuch {}× 9

Ostatni tom drugiej serii Spirit Animals. Upadek Bestii

12.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na tę książkę czekałam odkąd tylko skończyłam tom siódmy. Jestem zachwycona nowymi przygodami Zielonych Płaszczy i ich zwierzoduchów. Cała lektura zajęła mi dwie godziny i byłam absolutnie urzeczona tym światem i zakończeniem, które zapowiada nową przygodę. Osoby, które nie czytały tych książek, koniecznie powinny zacząć swoją przygodę z cyklem od... {} Recenzja książki Smocze oko, tom 8

@beatazet@beatazet {}× 2

Smocze oko...

30.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przyznam, że już wcześniej miałem do czynienia z tą serią książek o przygodach Zielonych Płaszczy. W jakimś stopniu mógłbym rzec, że trochę się na nich wychowałem. Niemniej niestety muszę przyznać, oczywiście z perspektywy upływających lat, że całość mnie nie zachwyciła. Są mocniejsze i słabsze tomy, i chyba Smocze oko należy do tej drugiej... {} Recenzja książki Smocze oko, tom 8

@melkart002@melkart002 {}× 1

Czwórka Zielonych Płaszczy powraca!

2.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To już ostatni tom bestsellerowej serii, która pomimo przeznaczenia dla młodszych czytelników podbiła mój czytelniczy świat i zawładnęła sercem. Początkowo myślałam, że jestem zdecydowanie za stara na tego typu książki, ale przyznaję, że bawiłam się świetnie z tą serią i aż ciężko mi się pożegnać z jej bohaterami. Conor, Abeke, Rollan i Meilin t... {} Recenzja książki Smocze oko, tom 8

Moja opinia o książce

Opinie

@miedzytytulami
2021-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Trochę nam zeszło z czytaniem tej książki, bo lektury, bo bzdury, ale bardzo zależało mi na opinii moich chłopców - bo co ja stara baba wiem o książkach dla dzieci i młodzieży?
Cóż, wbrew kpiącym uśmieszkom moich Stonek bawiłam się równie dobrze co oni! 😁 Ale do rzeczy. SMOCZE OKO czyli ósmy tom serii 'Spirit Animals. Upadek Bestii'. Pomimo że, nie znając wcześniejszych tomów, byliśmy na straconej pozycji, historia wciągnęła nas absolutnie, szczególnie fascynujące okazały się zwierzoduchy (rewelacyjny koncept). Ale to, co najbardziej nas przekonało, to niekończąca się przygoda - zdrady, niewola, spisek i klejnot tak potężny, że może wywołać tsunami. Nasi bohaterowie - czworo przyjaciół staje przed ogromnym wyzwaniem - Zielone Płaszcze uważane są za zdrajców i wydawać by się mogło, że brak im nie tylko sojuszników ale również motywacji i sił... I to jest właśnie doskonały moment na zwrot akcji!
To świetna fabularnie książka. Może niezbyt ambitna dla dorosłego czytelnika, ale umówmy się, niech dzieci poznają pewnie schematy, by później docenić każde wyjście poza te sztywne ramy. Tak jak każda dobra książka - ta również uczy: o przyjaźni i lojalności, a przede wszystkim o tym, że nie żyjemy w czarno-białym świecie. Przepadliśmy, więc zabieramy się za kolekcjonowanie serii od początku i coś czuję, że będziemy bawić się doskonale!

{}× 1 | link |
@beatazet
2021-03-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ósmy tom serii Spirit Animals. Upadek Bestii. Fascynująca historia dla dzieci, ale również dorośli odnajdą w niej coś dla siebie.

{}× 1 | link |
@anka19850701
2021-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Upadek Bestii Spirit Animals tom 8-Smocze oko autorstwa Sarwat Chadda to jak wskazuje napis na okładce ostatni tom bestsellerowej serii a zarazem kontynuacja losów młodocianych Zielonych Płaszczy których miałam przyjemność poznać w poprzedniej części dzięki współpracy ze Sztukater.
Kto czytał "Szeptacza burz" ten wie jak niefortunnie zakończyła się przygoda dla Conora, Abeke, Rollana i Meilin. W "Smoczym Oku" cała czwórka trafia do niewoli i statkiem zostają przetransportowani na cesarski dwór przed oblicze księżniczki Song. Dziewczyna po śmierci ojca została cesarzową. Nikt z Zielonych Płaszczy nie podejrzewał nawet w jakich okolicznościach cesarz dokonał żywota i kto maczał w tym palce.
Młoda cesarzowa posuwa się do szantażu by pojmani więźniowie dostarczyli jej niezwykle cenny i potężny artefakt jakim jest Smocze oko. Dziewczyna sądzi, że dzięki niemu zyska potężną moc panowania nad swoim smokiem Bryzą. Takim oto sposobem czwórka przyjaciół wraz ze swoimi zwierzoduchami wyrusza w niebezpieczną, pełną pułapek wyprawę by zdobyć artefakt. Czy im się to uda?
Jak ta wyprawa wpłynie na relacje między Zielonymi Płaszczami? Jestem pełna podziwu względem zaufania jakim nasi bohaterowie darzą siebie wzajemnie, jak rozumieją się bez słów. Jak są gotowi w myśl zasady- jeden za wszystkich, wszyscy za jednego poświęcić dla innych własne życie. Gdy więc trafiają do celu podróży, naprzeciw wychodzi im tajemnicza postać Xin Kao Dai- który określił się mianem strażnika Smoc...

{} | link |
@melkart002
2021-05-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@moj.swiatksiazek
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@czytajacesiostry
2021-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@jagodabuch
2021-04-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jest wcieleniem dzikości, choć podąża za swoim kompanem. Narodził się, gdy świat był jeszcze młody, zanim zwierzęta zrozumiały, że są łowcy i ofiary. To on je tego nauczył.”
{}
#
“Jeszcze niedawno mówili na nią Anka. Rollan i pozostali mieli ją za członkinię Zielonych Płaszczy, za przyjaciółkę. To wszystko okazało się jednak kłamstwem od samego początku. Tak naprawdę by...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zwierzoduchy
Zwierzoduchy
Brandon Mull
{}8/10
NOWA NIEZWYKŁA SERIA FANTASY! LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA FANÓW OPOWIEŚCI Z NARNII I WŁADCY PIERŚCIEN...
Polowanie
Polowanie
Maggie Stiefvater
{}7.8/10
Drugi tom bestsellerowej serii "Spirit Animals". Maggie Stiefvater kontynuuje historię, którą rozpoc...
Spirit animals. Tom 3. Więzy krwi
Spirit animals. Tom 3. Więz...
Garth Nix, Sean Williams
{}7.8/10
Erdas to kraina harmonii. Połączenie między światami ludzi i zwierząt dokonuje się za sprawą więzi c...
Spirit Animals 4. Ogień i lód
Spirit Animals 4. Ogień i lód
Shannon Hale
{}7.4/10
Niezwykła seria fantasy lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy pierścieni. Abeke,...
Spirit Animals. Tom 5. Naprzeciw falom
Spirit Animals. Tom 5. Napr...
Tui T. Sutherland
{}6.8/10
W środku kod do gry komputerowej! Zapraszamy do świata magii i legend, pełnego niezwykłych przygód. ...
Spirit Animals. Tom 6. Wzlot i upadek
Spirit Animals. Tom 6. Wzlo...
Eliot Schrefer
{}7.4/10
Kolejna część bestsellerowej serii 'Spirit Animals". Głęboko na pustyni kryje się piękna oaza rządzo...
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe