Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata

Dr Martha Stout
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem. Według badań 1 na 25 osób to socjopata – człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się to opłaca, potrafią być sympatyczni. Często cieszą się dobrą opinią. Kiedy jednak wchodzimy z nimi w bliższe relacje, szybko okazują się toksyczni, bezwzględnie wykorzystują nasze dobre intencje, a spod ich wpływu ciężko się wyzwolić. Psycholog Martha Stout w swojej bestsellerowej książce udowadnia, że socjopaci są wśród nas. Nie są to wcale szaleńcy z horrorów, ale ludzie, z którymi często obcujemy na co dzień. Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać socjopatów, skąd się biorą i dlaczego odnoszą sukcesy. Odkryjesz stosowane przez nich techniki kamuflażu, a przede wszystkim poznasz 13 zasad radzenia sobie z socjopatami. Dzięki tej książce przestaniesz być bezbronny wobec ich manipulacji i intryg.
Tytuł oryginalny: The Sociopath Next Door
Data wydania: 2017-09-04
ISBN: 978-83-240-3736-0, 9788324037360
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 320
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dr Martha Stout Dr Martha Stout
Urodzona 12 sierpnia 1953 roku w USA
Martha Stout to amerykańska psycholog i autorka.

Pozostałe książki:

Jak skutecznie bronić się przed socjopatami
Wszystkie książki Dr Martha Stout

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mrok ukryty w ludzkiej duszy

16.05.2020

Nasze życie jest pełne emocji, które sprawiają, że jeden dzień może stać się tym najlepszym w życiu, by za chwilę zasłużyć na miano najgorszego. Reagujemy emocjami na pewne wydarzenia. Czasami wydają się one neutralne, innym razem niepodważalnie ważne, a jeszcze innym razem nikt, nawet my sami, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czemu odczuliśmy ak... Recenzja książki Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata

Socjopaci są wśród nas – dr Martha Stout

4.06.2021

Socjopaci stanowią cztery procent społeczeństwa. Wydaje się to niewiele, ale gdy uświadomimy sobie, że statystycznie jest to jedna na dwadzieścia pięć osób, przestaje być to zjawisko marginalne. Bardzo prawdopodobne, że każdy z nas ma w swoim otoczeniu co najmniej jedną osobę o skłonnościach socjopatycznych. Kto wie, może to ktoś, kogo znamy? ... Recenzja książki Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2021-12-31
Przeczytane POPULARNONAUKOWE

Socjopaci są wśród nas zwróciło moją uwagę tematyką i próbą wyjaśnienia kim są oraz czego mogą dopuścić się, aby osiągnąć swój cel. Napisana przez doktor Marthę Stout książka próbuje odpowiedzieć na to pytanie i ukazać jaki wpływ mają na nasze życie osoby pozbawione sumienia. Zawsze gotowe manipulować innymi, być sympatyczne, ale jednocześnie pozbawione skrupułów i wykorzystujące każdą okazje do osiągnięcia swoich założeń idąc nawet po trupach do celu.

Książka Socjopaci są wśród nas porusza tematykę osób pozbawionych skrupułów i sumienia, którzy stanowią cztery procent z pozostałych dziewięćdziesięciu sześciu. To znaczy, że na dwadzieścia pięć osób przypada jedna taka osoba. Każdy może zetknąć się z nią początkowo nawet nie wiedząc z kim mają do czynienia. Dopiero później wychodzą na światło dzienne sytuacje dające do myślenia i okazuje się, że taka osoba wykorzystuje innych dla swoich potrzeb nie licząc się z niczym. W książce autorka podaje kilka przykładów takich osób wzbudzających sympatie i roztaczający czar wokół siebie. Jednak przy bliższym poznaniu wychodzi ich druga twarz jaką skrywają pod maską codzienności. Potrafiący wpływać na innych, wykorzystujący własne wpływy, aby szkodzić lub manipulować poznanymi osobami. Zawsze dążąc do obranego celu lub dla własnej satysfakcji. Autorka w początkowych rozdziałach przedstawia swoje teorie na temat osób pozbawionych sumienia i przytacza badania jakie były prowadzone w tym kierunku. Wiele w tych momentach na poc...

× 5 | link |
@margoz
2021-01-15
4 /10
Przeczytane

Chyba zbyt długo chciałam ją przeczytać, przez co oczekiwania względem lektury urosły do poziomu, którego treść nie zdołała przeskoczyć.
Niczego ponad to, co wynieść można z hollywoodzkich kasowych thrillerów o socjopatach tam nie znalazłam, na dodatek wymęczyłam się tak jakbym czytała jakiś poradnik z "Przyjaciółki".

| link |
@mishi22
2022-05-07
7 /10
Przeczytane
@pa.strzalka
2021-08-04
7 /10
Przeczytane
@MLB
2021-06-22
7 /10
Przeczytane Popularnonaukowe/non-fiction/reportaż
@bezksiazkiwtytule
2021-06-04
7 /10
JU
2020-11-28
6 /10
Przeczytane
@Szalone_fantazje
2020-06-21
9 /10
Przeczytane
@Elfik_Book
2020-05-16
7 /10
Przeczytane
@19emilka93
2020-01-20
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl