Sofostrofa i inne wiersze

Miłosz Biedrzycki, Miłosz Biedrzycki
Sofostrofa i inne wiersze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Czytając wiersze MLB, nigdy nie wiem, gdzie wyląduję. Prawdę mówiąc, nie zawsze też wiem, z jakiego miejsca się odbiłem (lub z jakiego mnie wyrzuciło). Lektura MLB to lot z nieznanego w niepewne. Wyrzucony w powietrze przez wybuch ? tak czuję się jako czytelnik tych wierszy. To, co utrzymuje mnie w powietrzu ? i sprawia satysfakcję ? to energia autora, która najpierw doprowadza język do eksplozji, a następnie do tańca.
Pozycja MLB w polskiej poezji to właściwie a-pozycja. Zawsze obok czy w bok, z dala od mainstreamu, z dala od jakiegokolwiek streamu (choć nie bez spokrewnień). Nie w miejscu, ale w ruchu, w przemieszczeniu. Zdumiewająca jest ta zgodność wewnętrznego temperamentu wierszy z zewnętrznym temperamentem ich autora. Wiersze są ?ruchliwe?, migotliwe; obrazy rozbite, znaczenia rozkołysane, sensy niestabilne. A osoba autora ? nieprzypisana, nieprzyszpilona, zawsze na święcie wolności. Rozbawiona tym, co się jej w kolejnym wierszu przydarzyło.
I jeszcze jedno. W Sofostrofie MLB po raz kolejny udowadnia, że możliwości polszczyzny są większe niżby się zdawało, a nieustanne wędrowanie po jej zasobach, po wysokich i niskich rejestrach, łażenie tam, gdzie nikt nie łazi ? może owocować poetycko."
ISBN: 978-83-85568-88-9, 9788385568889
Wydawnictwo: a5

Autor

Miłosz Biedrzycki Miłosz Biedrzycki
Urodzony w 1967 roku
urodzony w roku 1967 w słoweńskim mieście Koper. Poeta, tłumacz, inżynier geofizyk, absolwent akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Pozostałe książki:

No i tak Niespieszna żegluga Macie swoich poetów. Liryka polska urodzona po 1960 roku. Wypisy Długie pożegnanie. Tribute to Raymond Chandler Niewinni kaznodzieje. Filmowy zestaw wierszy poetów polskich urodzonych w latach 1958-1985
Wszystkie książki Miłosz Biedrzycki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Sofostrofa i inne wiersze aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sofostrofa i inne wiersze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe