Spowiedź generała SS Von dem Bacha

Christopher Macht
Spowiedź generała SS Von dem Bacha
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powstanie Warszawskie jest jednym z najdramatyczniejszych wydarzeń w historii Polski i Europy podczas drugiej wojny światowej. To tragedia miasta i setek tysięcy jego mieszkańców, mordowanych przez Niemców z niebywałą agresją i brutalnością, wypędzanych ze swych domów. Tłumieniem powstania dowodził generał SS Erich von dem Bach, który wcześniej krwawo zwalczał partyzantkę sowiecką na obszarach okupowanej Białorusi i Rosji, dokonując licznych pacyfikacji i mordów na cywilach. Ślepo wykonywał rozkazy swoich zwierzchników. Adolf Hitler wielokrotnie powtarzał, że von dem Bach jest „najwierniejszym z wiernych”. Z kolei Hermann Göring w trakcie procesu norymberskiego, na którym generał zeznawał jako świadek, wykrzykiwał: „Przeklęty sukinsyn! Był najbardziej krwawym mordercą w całym tym cholernym układzie!”.

Von dem Bach miał drugi, polsko brzmiący człon nazwiska: Zelewski, którego oficjalnie pozbył się dopiero w 1940 roku. Urodził się zaś w pomorskim Lęborku. Czy zatem był Polakiem, który odciął się od swoich korzeni? Z tej książki dowiemy się także, jak wyglądała jego kariera w SS, jak doszło do rzezi bezbronnej ludności warszawskiej Woli i dlaczego ten zbrodniarz nigdy nie odpowiedział za swoje czyny w Warszawie?

Data wydania: 2024-06-19
ISBN: 978-83-11-17336-1, 9788311173361
Wydawnictwo: Bellona
Kategoria: Historia
Stron: 304
dodana przez: Vernau

Autor

Christopher Macht
Urodzony w 1976 roku w Niemczech
Christopher Macht - niemiecki pisarz o polskich korzeniach sięgających Pomorza Zachodniego. Odkrywca skryptów ostatnich rozmów Adolfa Hitlera. Miłośnik historii. Od wielu lat interesuje się tematyką II wojny światowej i postacią Adolfa Hitlera. Na c...

Pozostałe książki:

Spowiedź Goebbelsa Spowiedź carycy Katarzyny II Spowiedź Hitlera Spowiedź doktora Mengele Adolf Hitler. Mój dziennik Spowiedź Himmlera Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa po 20 latach Spowiedź Stalina Spowiedź syna Hitlera Szlakiem tajemnic zbrodniarzy w Polsce Spowiedź Hitlera 3. Szczera rozmowa o zaginionych skarbach Spowiedź Leonarda da Vinci Spowiedź generała SS Von dem Bacha
Wszystkie książki Christopher Macht

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Spowiedź generała SS Von dem Bacha nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Spowiedź generała SS Von dem Bacha. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl