Średniowiecze i czasy nowożytne. Tom 1. Błogosławiony Czesław, patron Wrocławia

Marek Derwich
Średniowiecze i czasy nowożytne. Tom 1. Błogosławiony Czesław, patron Wrocławia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kleryk u dominikanów w latach pięćdziesiątych XX wieku był trzymany przez swoich wychowawców pod szczególnym kloszem, który miał go chronić od tego wszystkiego, co działo się na zewnątrz. Ale nie dało się przecież ukryć przed młodymi zakonnikami takich faktów jak nieuzasadnione kontrole w bibliotekach klasztornych, przepędzanie kleryków z obozów wakacyjnych przez milicje czy też siłowe przejmowanie różnych pomieszczeń i zabudowań. Zarządzane czasami przez przełożonych wydłużone modlitwy do św. Józefa Opiekuna Kościoła wskazywały na coś jeszcze gorszego - niebezpieczeństwo zamknięcia klasztoru i rozpędzenia zakonników. Atmosfera niepewności rodziła postawę oczekiwania. Niektórzy nazywali ten stan ?oknostoizmem" - polegał on na wyglądaniu przez okno na świat i ociąganiu się z obowiązkami. Gwałtownie malała liczba kandydatów na zakonników...
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7181-416-7, 9788371814167
Wydawnictwo: DiG

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Średniowiecze i czasy nowożytne. Tom 1. Błogosławiony Czesław, patron Wrocławia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Średniowiecze i czasy nowożytne. Tom 1. Błogosławiony Czesław, patron Wrocławia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl