Środki zabezpieczające. Tom 7

Lech Paprzycki
Książka Środki zabezpieczające. Tom 7
Książka Środki zabezpieczające. Tom 7
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tom 7. Systemu Prawa Karnego jest tomem wyjątkowym. Omawiając tytułowe środki zabezpieczające izolacyjno-lecznicze oraz administracyjne łączy bowiem w sobie rozwiązania z zakresu prawa karnego oraz psychiatrii i psychologii sądowej. Dzieło pogrupowane jest w 6 rozdziałów, w których wnikliwej analizie poddano zagadnienia z zakresu: ogólnych wiadomości dotyczących środków zabezpieczających, środków zabezpieczających polegających na umieszczeniu w zakładzie psychiatrycznym albo w zakładzie stosującym środki lecznicze lub rehabilitacyjne, środków polegających na umieszczeniu w zakładzie leczenia odwykowego, środków zabezpieczających o charakterze administracyjnym, wykonania środków zabezpieczających i postulowanego modelu ww. środków. Autorzy odnoszą się również, zarówno w formie komentarza do przepisów jak i powołań na wciąż nieliczne ale ciągle rosnące orzecznictwo, do nadal budzących wiele emocji kwestii związanych z nowelą KK i KPK z 5.11.2009r. (Dz. U. Nr 209, poz. 1589) dotyczących m.in. przymusowej terapii farmakologicznej pedofilów w celu obniżenia popędu seksualnego, który to środek może być wykonywany dopiero wobec tych sprawców, którzy popełnili czyn pod rządami noweli, tj. od 8 czerwca 2010r. Wszystkie zagadnienia zostały omówione w oparciu o najnowszy stan prawny i orzecznictwo sądowe, ze względu na swój unikalny charakter pozycja ta z pewnością zainteresuje zarówno prawników –adwokatów, sędziów i prokuratorów jak i lekarzy psychiatrów zajmujących się leczeniem osób wobec których zastosowano środki zabezpieczające.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-255-3416-5, 9788325534165
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Środki zabezpieczające. Tom 7 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Środki zabezpieczające. Tom 7”- Lech Paprzycki

Książka Kodeks karny Komentarz Wydanie 3
Kodeks karny Komentarz Wyda... Piotr Hofmański, Andrzej Wąsek, Marek Bojarski, Wojciech Radecki ...
{}7/10
Andrzej Sakowicz, Piotr Hofmański, Wojciech Radecki, Oktawia...

Cytaty z książki

O nie! Książka Środki zabezpieczające. Tom 7. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe